Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj STAN součástí koalice v Luhačovicích

STAN součástí koalice v Luhačovicích

6. 11. 2018

Na ustavujícím zasedání nového luhačovického zastupitelstva byl 1. listopadu podle předpokladů zvolen starostou Ing. Marian Ležák, lídr strany PRO Luhačovice, která zvítězila v lázeňském městě v podzimních komunálních volbách. Radu města utvořili zástupci nově vzniklé koalice stran PRO Luhačovice, KDU-ČSL, STAN a uskupení Nezávíslí -Volba pro naše město. Místostarostou byl zvolen Ing. Jiří Šůstek z KDU-ČSL. 

Dalibor Liška (STAN), Luhačovice

Dalibor Liška (STAN), Luhačovice

Dalšími členy rady za PRO Luhačovice jsou Josef Michálek a Mgr. Marek Nesázal, takže toto uskupení získalo v sedmičlenné radě včetně nejvyššího postu celkem 3 křesla. KDU-ČSL má s funkcí místostarosty v radě dohromady posty dva, protože dalším radním byl zvolen Mgr. Přemysl Janík. Radním za STAN se stal Mgr. Dalibor Liška a za Nezávislé -VPNM byl do luhačovické městské rady zvolen Robert Kolařík. 

Jmenný seznam členů zastupitelstva podle pořadí stran v komunálních volbách: 

PRO Luhačovice: Marian Ležák, Josef Michálek, Mgr. Marek Nesázal, Ing. Marek Žmolík, KDU-ČSL: Ing. Jiří Šůstek, Mgr. Přemysl Janík, Mgr. Lenka Semelová Dis., Mgr. Marcela Pazderová, ANO 2011: Radomil Kop, Mgr. Kamil Malota, Tomáš Holub, Bc. Jana Malaníková, NEZÁVISLÍ - VOLBA PRO NAŠE MĚSTO: Robert Kolařík, JUDr. Jiří Zicha Ph.D., Ing. Martin Plášek, ODS: Stanislav Duháň, Monika Slováková, Ondřej Suchánek, STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ: Mgr. Eva Tomalová, Mgr. Dalibor Liška, „KSČM a občané Luhačovic": Mgr. Roman Lebloch. 

Autor: Ales Durdak 2