Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Slavičín obratem obnovil na svém katastru studánku, nový cíl v době covidových omezení

Slavičín obratem obnovil na svém katastru studánku, nový cíl v době covidových omezení

15. 3. 2021

„Covidová“ studánka. Tak přezdívají pracovníci města studánce, kterou během posledních dní vyčistili a zpřístupnili v katastru města jako nový výletní cíl. Následující víkend totiž bude druhý, který budou muset lidé zodpovědně dodržující vládní nařízení trávit pouze v katastru své obce.

Tomáš Chmela, starosta Slavičína za STAN

Tomáš Chmela, starosta Slavičína za STAN

 „Je to bezprecedentní situace, na kterou se snažíme rychle reagovat. Proto se snažíme lidem odlehčit a nabídnout jim v této náročné době rozptýlení a relax v mezích zákona,“ vysvětlil starosta města Tomáš Chmela. Studánku při soutoku dvou potoků, zhruba 500 metrů jihozápadně za ulicí Pod Střelnicí, rekonstruovali pracovníci infocentra horečně během uplynulého týdne. Na obnově studánky se stále usilovně pracuje, proto město ještě nechce zveřejnit její přesnou polohu. Ta se před víkendem objeví na facebookovém profilu města www.facebook.com/slavicin.mesto.

Přestože má Slavičín širokou škálu možností, jak zde trávit volný čas a nepřekročit hranice katastru, i zde se v těžké době objevují potíže. „Bohužel narůstá počet stížností, občané se hromadí na hřištích, která jsou oficiálně uzavřena,“ poznamenal starosta Chmela s tím, že v minulém týdnu byla kvůli nadměrné koncentraci osob u místního skateparku dokonce přivolána policie. Ve městě tak doufají, že nový cíl výletů by mohl potěšit ty, kteří chtějí dodržovat vládní nařízení, ale zároveň nehodlají rezignovat na aktivní život.

A jaké má zpřístupněná studánka jméno? Lokalitě se tradičně říkávalo Drahance nebo Kříby, jelikož se však ani pamětníci na přesném názvu neshodují, zapracovala kreativita. „Označení covidová studánka nemá pozitivní náboj, nicméně nachází se při soutoku dvou potůčků – proto jsme jí začali říkat „Schodnica“, doplnila svůj výklad vedoucí infocentra Marie Studeníková. Obnova studánek ve Slavičíně je součástí většího díla s názvem Studie zadržování vody v krajině, díky němuž byl podrobně zmapován katastr města a vytipováno až 20 míst vhodných pro obnovu studánek.

 

 

 

 

Autor: Aleš Durďák