Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Šárka Polanská: Hnutí STAN tvoří slušní, pracovití lidé, kteří nemluví naplano.

Šárka Polanská: Hnutí STAN tvoří slušní, pracovití lidé, kteří nemluví naplano.

27. 1. 2021

Šárka Polanská je novou registrovanou příznivkyní hnutí STAN, která žije v Bzové. Jedná se o příměstskou část města Bojkovice v okrese Uherské Hradiště. Paní Polanská je v rámci své profese vyhledávanou bylinkářkou, která se věnuje celoročnímu zpracování bylinek z oblasti Kopanic. Více o ní a jejím vztahu ke komunální politice se dozvíte z následujícího rozhovoru.

Šárka Polanská, reg.příznivec STAN ve Zlínském kraji

Šárka Polanská, reg.příznivec STAN ve Zlínském kraji

Úvodem se prosím v krátkosti  představte všem členům a podporovatelům STAN ve Zlínském kraji.

Jmenuji se Šárka Polanská. Velkou část života jsem žila v Uherském Brodě, nyní již dvacet let žiji s rodinou v malé příměstské obci Bojkovic, v Bzové. Jsem vdaná a máme tři děti. Věnuji se zemědělské činnosti, bylinkářství a potravinářské výrobě z vlastních surovin. V Bzové mám malou rodinnou provozovnu, kde zpracovávám a prodávám byliny, které si sama pěstuji nebo sbírám v okolní přírodě. Vedle toho také pěstuji, sbírám a zpracovávám výpěstky, ze kterých pak dělám např. džemy, které prodávám.Se vším co dělám mi pomáhá můj manžel Leoš a rodina. Moje práce je mi zároveň koníčkem. Ráda relaxuji v přírodě, jezdím si sednout k vodě, kde nahodím udice a čtu si. Vedle přírody mám ráda sci-fi a tvrdší hudbu. 

Dotýká se Vaše profese či volnočasové aktivity spojení s komunální politikou? Pokud ano, o jakou aktivitu se jedná a jak tato aktivita probíhá?

S komunální politikou jsem propojená celou dobu, co žiji ve Bzové. Zajímá mě, co se v obci děje, jaké plány má místní zastupitelstvo. Hned po nastěhování do Bzové jsem začala navštěvovat zasedání zastupitelstva v Bojkovicích. Se zájmem jsem sledovala např. zasedání, kde se projednávalo zrušení školky ve Bzové. Byli jsme tenkrát čerstvě přestěhovaní, nikoho jsme v obci neznali, a já se snažila pochopit, proč se tenkrát místní lidé nesemkli a nechali si školku ve své obci vzít. 

Dva roky jsem se také angažovala v místním spolku SPOLU pro Bojkovsko a několik let jsem členkou osadního výboru Bzová, který v obci např. pořádá kulturní a společenské akce.

Proč jste se rozhodla pro hnutí STAN? Tedy co vás vedlo k tomu stát se registrovaným příznivcem?

Jak mi děti dospívají a mám již zkušenosti jako občanka obce, která v ní nejen žije, ale i podniká, cítím povinnost se angažovat. Hnutí STAN tvoří podle mého názoru slušní, pracovití lidé, kteří nemluví naplano. Přestože je STAN celostátním hnutím, stojí na komunálních pilířích a to je pro mě důležité. Rozhodla jsem se stát registrovaným příznivcem, protože se snažím věci dělat pořádně a poctivě a chci za svým postojem stát veřejně.

V čem vidíte největší potenciál místa, ve kterém žijete? 

Místo kde žiji je zasazeno do malebné a čisté přírody, jde ale o malou okrajovou obec, ve které momentálně chybí občanská vybavenost. Například možnost využití volného času pro starší děti, které nemají kde sportovat. Jako místní občanka a matka tří dětí vidím pod pokličku současných problémů. Jako politický zástupce obce bych chtěla hledat vhodná řešení tak, aby se Bzová v budoucnu nestala obcí chalupářů, ale byla příjemným místem k životu, mladá generace neodcházela a měla k dispozici uspokojující občanskou vybavenost. 

Jaké jsou Vaše ambice v hnutí STAN do budoucna?

Moje ambice je čistě komunální. Jak již jsem napsala, chci svým hlasem přispět k lepšímu životu v Bzové. Chci byt hlasem rodin, dětí a jejich potřeb v lokální podobě.


 

Autor: Aleš Durďák