Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Proběhl Krajský volební sněm. Nově zvoleným předsedou krajské organizace se stal Petr Gazdík

Proběhl Krajský volební sněm. Nově zvoleným předsedou krajské organizace se stal Petr Gazdík

26. 3. 2019

V pondělí (25.3.) proběhl v prostorech Technologického inovačního centra ve Zlíně Krajský volební sněm hnutí Starostové a nezávislí, kde se sešlo bezmála 40 delegátů z řad členů a registrovaných příznivců STAN ve Zlínském kraji.

Krajský volební sněm, Zlínský kraj (25.3., TIC Zlín)

Krajský volební sněm, Zlínský kraj (25.3., TIC Zlín)

Vzhledem k tomu, že se jednalo o volební sněm, patřila k jednomu z hlavních bodů programu také volba nového vedení 7 členného Krajského výboru STAN ve Zlínském kraji.

Novým předsedou krajské organizace byl zvolen Mgr. Petr Gazdík: “Ve funkci celostátního předsedy STAN jsem příliš dlouho, proto jsem přemýšlel co dál. Ve 44 letech jsem politickým důchodcem,  z toho  16 rokem v politice.  Proto jsem si vytyčil dva cíle. Tím prvním je reforma školství, což je běh na dlouhou trať. Druhým cílem je vrátit STANu ve Zlínském kraji ten lesk, který měl při svém vzniku.”

Ten ve funkci vystřídal Zdeňka Hověžáka, který již dál nekandidoval: “Za dvacet let v komunální politice bych rád předal pomyslnou štafetu dalším. Současně však ve funkci předsedy dozorčí rady Sdružení místních samospráv hodlám být aktivní i nadále a pokusím se tak předávat své bohaté zkušenosti.”

Pozici místopředsedů obhájili Josef Zicha a Ondřej Běták, novým místopředsedou se stal Ing. Tomáš Pifka, jenž v předchozím období působil v Krajském výboru STAN ve Zlínském kraji v pozici člena.

Novými členy Krajského výboru byli zvoleni starostka Valašských Klobouk Mgr. Eliška Olšáková, místostarosta Starého Města Mgr. Martin Zábranský a Ing. Petr Galatík, jednatel společnosti G3.

V Krajském výboru STAN ve Zlínském již kromě zmíněného Zdeňka Hověžáka skončila také Mgr. Ivana Majíčková MBA, Vladimír Kráčalík a Josef Smažinka. Za jejich činnost KV Zlínský kraj vyjádřil poděkování.

Hosty setkání byl poslanec Evropského parlamentu JUDr. Stanislav Polčák a 1.místopředseda hnutí STAN Mgr. Vít Rakušan.

 

Autor: Aleš Durďák