Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Impuls pro Hradiště s podporou STAN nabídne nové tváře, dynamiku a řešení aktuálních témat

Impuls pro Hradiště s podporou STAN nabídne nové tváře, dynamiku a řešení aktuálních témat

20. 7. 2022

Kandidátku Impuls pro Hradiště prezentují nezávislí kandidáti s podporou hnutí Starostové a nezávislí. 27 kandidátů nabídne své profesní zkušenosti, přenesené do volebního programu. Důležitým faktorem je příval nové energie s cílem vnést do vedení města nový impuls v podobě návrhů vlastních řešení a jiných pohledů na aktuální témata. Lídrem kandidátní listiny je Mgr. Michal Brázdil, pedagog, provozovatel sportovního centra a terarijní expozice. Dvojkou je Bc. Aleš Durďák, manažer, poradce pedagogických pracovníků a místních samospráv.

Mgr.Michal Brázdil, lídr kandidátky (vlevo), Bc.Aleš Durďák, dvojka kandidátky

Mgr.Michal Brázdil, lídr kandidátky (vlevo), Bc.Aleš Durďák, dvojka kandidátky

“Nedívám se často do minulosti, mnohem důležitější je pro mě budoucnost. Je potřeba se realitě aktivně stavět čelem. V Uherském Hradišti nyní řešíme řadu lokálních problémů jako je nedostatek bytů či parkovacích míst. Zároveň nás trápí globální problémy v rámci energetické krize, která se přímo dotýká nás všech. V zářijových komunálních volbách nabízíme vlastní řešení, jak budeme těmto problémům aktivně čelit,” říká Michal Brázdil, lídr kandidátky.

V Uherském Hradišti žiji po celý svůj život a každodenně vnímám prostředí kolem sebe. Kandiduji, abych se mohl napřímo spolupodílet na chodu města a jeho dalším směřování. Jako jeden z dlouhodobých problémů vnímám vylidňování našeho města. Zatímco  v roce 2001 zde žilo 26 876 obyvatel, v letošním roce je to 24 430 obyvatel (zdroj: ČSÚ). Tento skok vytváří pro město roční ztrátu 7 milionů, které by mohlo efektivně využít. I přesto, že by zde chtěli mladí lidé žít a zakládat rodiny,  dlouhodobě zde nejsou vhodné podmínky na získání vlastního bydlení, které je navíc v Uherském Hradišti extrémně drahé. Naší společnou snahou je hledat nové příležitosti v rámci bydlení a zároveň tak "brzdit" současný trend ve vylidňování města,” doplňuje Aleš Durďák, dvojka kandidátky.

Představení jednotlivých kandidátů a volebního programu bude postupně probíhat v první polovině srpna. Setkání s občany bude probíhat formou kontaktní kampaně, ta je v plánu od druhé poloviny srpna  až do konání komunálních voleb.

 

Autor: Aleš Durďák