Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Danuše Nerudová a Jan Farský prezentovali své evropské vize na setkání ve Zlíně

Danuše Nerudová a Jan Farský prezentovali své evropské vize na setkání ve Zlíně

11. 12. 2023

Na Zlínsku je pořád patrný odkaz Tomáše Bati. Nejen v ulicích města, které Baťa z velké části vybudoval, ale i v myšlení lidí. Z generace na generaci se tu totiž předává, že úspěch je možný. Kromě štěstí je potřeba vize, píle, a spolupráce. Tedy to, co nabízí Jan Farský a Danuše Nerudová: "Naší vizí je úspěšné Česko uprostřed silné a bezpečné Evropské unie."

Danuše Nerudová a Jan Farský se zástupci Krajského výboru STAN Zlínského kraje.

Danuše Nerudová a Jan Farský se zástupci Krajského výboru STAN Zlínského kraje.

Na setkání s Danuší Nerudovou a Janem Farským dne 8. 12. 2023 byla plně využita kapacita prostor místa konání v kavárně ve Zlíně. Oba jmenovaní k nám do kraje společně přijeli zahájit kampaň pro volby do Evropského parlamentu, které nás čekají v červnu 2024. Jak se dalo předpokládat, dorazilo mimo jiné mnoho mladých lidí, studentů. Ti a všichni ostatní měli možnost diskutovat s oběma našimi vzácnými hosty na témata Evropské unie.

Předtím proběhlo jednání zástupců Krajského výboru STAN Zlínského kraje s Danuší Nerudovou a Janem Farským na Ekofarmě Sádky Kunovice, což je farma rodiny našeho krajského nominovaného zástupce na kandidátku pro volby do Evropského parlamentu v přístím roce a rovněž předsedy mSTAN Zlínského kraje, Jana Ksiaskiewicze. Lídři evropské kandidátky představili členům Krajského výboru své vize a diskutovali společně o politických tématech týkajících se politiky EU.

V rámci programu návštěvy proběhla také návštěva Památníku T. Bati ve Zlíně a Danuše Nerudová měla v plánu také setkání s dobrovolníky, kteří se aktivně zapojili do její podpory v kampani před prezidentskými volbami.

Autor: Marek Smetana