Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Bez maturity zůstanou pouze 4 procenta studentů

Bez maturity zůstanou pouze 4 procenta studentů

2. 9. 2019

Mezi kraji jsou výrazné rozdíly v podílu středoškoláků, kteří nezvládli maturitní zkoušku. Zlínský kraj je na tom dobře. Maturanti ve Zlínském kraji jsou druzí nejúspěšnější v celé zemi. Bez maturity odchází ze středních škol jen 3,9 procenta absolventů, republikový průměr přitom činí 4,8 procenta. Na první pokus neudělá maturitu ve Zlínském kraji pouze 7,2 procenta studentů, což je vůbec nejlepší výsledek v Česku. Praha, s níž se kraj dělí o první příčky, hlásí ve stejném období 8,9 procenta neúspěšných maturantů. Naproti tomu Ústecký kraj jich má 16,4 procenta. 

"Středoškoláci ve Zlínském kraji jsou mezi nejúspěšnějšími dlouhodobě," říká Petr Gazdík, krajský radní za školství

"Středoškoláci ve Zlínském kraji jsou mezi nejúspěšnějšími dlouhodobě," říká Petr Gazdík, krajský radní za školství

"Středoškoláci v kraji jsou mezi nejúspěšnějšími dlouhodobě. Nad celostátním průměrem se pohybují jak v matematice, tak i češtině," potvrdil po letošních maturitách krajský radní odpovědný za školství Petr Gazdík.

Po opravných termínech zůstává bez maturity 3,9 procenta studentů ve Zlínském kraji a 3,4 procenta v Praze. Jde o případy, kdy nesloží zkoušku ani napotřetí nebo do pěti let. Údaje vycházejí z výsledků maturit v letech 2011-2017 a zveřejnila je společnost CERMAT.

Vyplývají z nich i další zajímavé informace. Třeba to, že nejvyšší pravděpodobnost úspěchu mají studenti gymnázií. Ve Zlínském kraji jich v řádném termínu nesloží zkoušku 0,7 procenta, po dalších termínech jich zbývá pouhých 0,2 procenta.

Zdroj článku: idnes.cz

Autor: Aleš Durďák