Hlavní stránka Regiony Vysočina Třebíč investuje do dopravy: Opraví díry na silnicích a postaví parkoviště pro více než stovku aut

Třebíč investuje do dopravy: Opraví díry na silnicích a postaví parkoviště pro více než stovku aut

9. 1. 2022

Od dubna řidiče v Třebíči na několika místech nahradí dělníci. Budou opravovat hned sedm vytížených ulic. „Místo lokálních oprav děr celý povrch zbrousíme a položíme úplně nový,“ uvádí třebíčský starosta Pavel Pacal.

Třebíč investuje do dopravy: Opraví díry na silnicích a postaví parkoviště pro více než stovku aut

Třebíč investuje do dopravy: Opraví díry na silnicích a postaví parkoviště pro více než stovku aut

„Navazujeme na to, co jsme dělali poslední tři roky a řidiči to s velkým povděkem kvitovali. V letošním roce tak opravíme sedm silnic za více než jedenáct milionů korun,“ nastiňuje Pavel Pacal.

Konkrétně půjde o ulice Březinova, Kateřiny z Valdštejna, Spojenců, Revoluční, Demlova, Benešova a Husova, která navazuje na Jungmannovu ulici.

Jedná se o jedny z nejfrekventovanějších ulic Třebíče. „Vybíráme silnice, po kterých jezdí nejvíce aut a prostředků městské hromadné dopravy a pod kterými jsou sítě v pořádku,“ doplňuje Pavel Pacal.

S opravami začnou na jaře a po novém by se řidiči mohli projet už za následující tři měsíce. „Náš ambiciózní plán je mít do konce června hotovo, ale uvidíme, jak to půjde,“ komentuje první muž třebíčské radnice.

To ale pro motoristy není jediná novinka. Na okraji města totiž vedení Třebíče plánuje záchytné parkoviště pro zhruba 160 aut. „Vznikne v Hrotovické, respektive Průmyslové, ulici, konkrétně pod První brněnskou strojírnou,“ přibližuje místo Pavel Pacal.

„Je to něco, co městu výrazně uleví, protože teď lidé parkují ve všech možných ulicích, což není úplně ideální,“ je si vědom starosta.

Parkovat se zde bude zcela zdarma. „Chceme toto parkoviště zřídit hlavně pro lidi, kteří k nám dojíždí do práce. V docházkové vzdálenosti je zastávka městské hromadné dopravy, na kterou mohou přesednout a vyrazit fungovat od města,“ dodává Pavel Pacal.