Hlavní stránka Regiony Vysočina Tiskové zprávy Fórum Jihlava jde do komunálních voleb na kandidátce STAN

Fórum Jihlava jde do komunálních voleb na kandidátce STAN

18. 5. 2018

Jihlava 18.5.2018 – Politické hnutí Starostové a nezávislí se do podzimních komunálních voleb v krajském městě Vysočiny zapojí ve sdružení s nezávislými kandidáty ze sdružení Fórum Jihlava

Fórum Jihlava jde do komunálních voleb na kandidátce STAN

Fórum Jihlava jde do komunálních voleb na kandidátce STAN

Fórum jde do voleb v čele s kulturní manažerkou Karolínou Koubovou na kandidátce spřízněné politické strany, podobně jako v komunálních volbách v roce 2014. Letošní kandidátku tak Fórum staví za podpory Starostů a nezávislých, kteří Karolínu Koubovou jako kandidátku na primátorku podporují.

„Fórum Jihlava je neformální sdružením nezávislých kandidátů, nemá právní subjektivitu a není registrovaným politickým hnutím a jako takoví potřebujeme nějakého partnera. Naše úsilí proto místo nahánění podpisů pod petici raději napneme na tvorbu kvalitního programu, který se navíc se STANem v mnoha bodech prolíná. Vzájemná podpora se v minulých volbách již osvědčila, a proto jsme velice rádi, že na ni můžeme navázat i pro letošní rok.“ uvedla Koubová.

Fórum Jihlava spojuje s partnerem zejména souhlas se zásadními hodnotami, kterými jsou prosazování právního státu, spokojení občané, rozvinuté samosprávy a vyloučení extremistických sil z jakékoliv spolupráce.

„S Fórem Jihlava spolupracuje hnutí STAN již delší dobu, mimo jiné v krajských volbách. Je naším nejvýznamnějším partnerem v krajském městě. Od úspěchu naší společné kandidátní listiny v komunálních volbách a silného zastoupení na Jihlavském magistrátu si slibujeme zejména zlepšení komunikace a spolupráce mezi samosprávami kraje a krajského města.“, doplnil krajský předseda hnutí STAN na Vysočině a starosta Pacova Lukáš Vlček.

 

Autor: Pavel Hájek