Hlavní stránka Regiony Vysočina Moderní městská čtvrť: V Pacově nabídnou sedm nových parcel

Moderní městská čtvrť: V Pacově nabídnou sedm nových parcel

7. 2. 2022

Město Pacov v čele se starostou Tomášem Kocourem a místostarostou Lukášem Vlčkem dokončilo další etapu budování parcel pro rodinné domy v lokalitě nad Sídlištěm Míru. Nově zasíťovali sedm pozemků.

Moderní městská čtvrť: V Pacově nabídnou sedm nových parcel

Moderní městská čtvrť: V Pacově nabídnou sedm nových parcel

„Je to lokalita, do které investujeme dlouhodobě. Vznikne zde celkem sto rodinných domů, dva bytové domy a parkovací dům. Chybět nabude ani související infrastruktura, jako je zeleň, parkování, dětská hřiště a místa na odkládání odpadu,“ popisuje Lukáš Vlček. „Bude to zkrátka taková moderní městská čtvrť,“ dodává.

V současné chvíli tady už stojí zhruba třicet rodinných domů a jeden bytový dům se čtyřiceti byty. Další budou přibývat v jednotlivých etapách.

Avizované pozemky začnou nabízet letos na jaře. Cenu za metr čtvereční upřesní při stanovení podmínek prodeje. „Předpokládáme, že to bude kolem tisíce korun,“ nastiňuje Lukáš Vlček.

V Pacově prodej parcel funguje na principu „kdo dřív přijde, ten dřív bere“. „Chceme, aby se u nás stavělo a aby tu mladí zůstávali. Nechceme jít cestou dražeb, protože by se cena pozemků mohla vyšplhat do několikanásobných částek než nyní, a to je pro mladé rodiny často problém,“ podotýká místostarosta. „Tato pravidla se tady osvědčila.“ uzavírá.

Fotoalbum