Hlavní stránka Regiony Vysočina Aktuality Kombinace starostenských zkušeností s mladickým nadšením. Na Vysočině vznikla krajská buňka mSTAN

Kombinace starostenských zkušeností s mladickým nadšením. Na Vysočině vznikla krajská buňka mSTAN

27. 2. 2023

Na Vysočině vznikla krajská buňka mSTAN – spolku mladých a aktivních lidí, kteří podporují hnutí STAN. Předsedou vysočinských Mladých starostů se stal Vojtěch Šoula, místopředsedkyní Denisa Bláhová. Tajemnicí byla zvolena Anna Zelená.

Denisa Bláhová a Vojtěch Šoula

Denisa Bláhová a Vojtěch Šoula

„Budu rád, když se náš tým rozroste po celém kraji, abychom vytvořili různorodou skupinu lidí, kteří budou sdílet své myšlenky a postoje, aby ukázali, že mladí lidé jsou důležitou složkou společnosti a rozhodně jim není jedno budoucnost našeho kraje, našeho státu ale i celé planety,“ uvádí předseda mSTAN Vysočina Vojtěch Šoula.

Podobně mluví i místopředsedkyně Denisa Bláhová. „Ze všeho nejvíce bych chtěla, abychom napříč krajem utvořili komunitu mladých lidí, kteří by se scházeli, předávali si zkušenosti a inspirovali se. Rádi budeme v budoucnu spolupracovat na organizaci různých kulturních akcí, na kterých by vystupovali zejména umělci z Vysočiny,“ přidává se.

Jasno už mají i o tom, na co se chtějí v nové funkci zaměřit. „Jako předseda bych chtěl v našem kraji pracovat na tom, aby měli mladí lidé zájem o kraj, ve kterém žijí, a aby byli zapojení do rozhodování o budoucnosti,“ svěřuje se Vojtěch Šoula.

Zároveň doufá v těsnou spolupráci s krajskou organizací hnutí STAN. „Budu rád, když mSTAN Vysočina bude dělat v kampani support STANu. A věřím, že na oplátku dostaneme podporu na akcích a při dalších příležitostech. Nejdůležitější bude ale sdílení myšlenek a zkušenosti oběma směry, abychom zabraňovali generačním nepochopením,“ doplňuje.

Na spolupráci se těší i krajský předseda STAN Vysočina. „Vítám mladou energii, náš program z nemalé části cílí na mladé lidi. Sám jsem začínal v politice ve dvaceti letech, o čtyři roky později se stal starostou a velmi rád budu nápomocen všem, kteří se chtějí vydat podobnou cestou,“ říká Lukáš Vlček.

A jak se stát součástí mSTAN Vysočina? „Nejjednodušší cesta je napsat komukoliv, kdo už členem mSTANu je. A jelikož jsme ve 21. století, tak lze napsat i na Facebooku nebo Instagramu spolku nebo členů,“ odpovídá Šoula.

Autor: Jana Kudrhaltová