Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj STAN v Ústí nad Labem roste

STAN v Ústí nad Labem roste

8. 6. 2022

Dne 2. 6. 2022 proběhla v tisková konference, kde hnutí STAN představilo svou historicky první samostatnou kandidátku v Ústí nad Labem. A to nejen jednu, ale hned čtyři. Postaví kandidátky v obvodě Město v čele s Lukášem Pokrupou MBA, na Střekově v čele s Jiřím Drbalem, v Neštěmicích s lídrem Jiřím Tůmou a o magistrát bude usilovat Mgr. Radovan Dostálek, MBA.

Zahájení kampaně

Zahájení kampaně

Mimo tyto čtyři kandidátky ve městě, staví STAN na ústecku dalších 8 kandidátek. Zde je třeba zmínit Trmice v čele s paní starostkou, Ing. Janou Oubrechtovou, která v letošních volbách bude obhajovat již 4 volební období v řadě.

V komunálních volbách v roce 2018 byli pouze dva kandidáti STAN součástí trojkoalice TOP 09, KDUČSL a STAN v obvodě UMO a Střekov.

V březnu roku 2020 vzniklo Oblastní sdružení v Ústí nad Labem, kde byla zvolena předsedkyně Andrea Málková a místopředsedkyně Jana Oubrechtová. V krajských volbách v roce 2020 kandidoval STAN s podporou hnutí Vaše Ústí a Soukromíci a získal 7 mandátů. Další úspěch získalo hnutí STAN v parlamentních volbách v roce 2021, kde uspěl v koalici s Piráty lídr koalice za STAN pan Ing. Petr Liška a stal se poslancem za hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ.

„Myslím, že po necelých 2,5 letech od vzniku oblastního sdružení je kus práce za námi, ale velké výzvy před námi. Víme, že hrajeme o co nejlepší výsledek… je to pro STAN v Ústí nad Labem přeci jenom premiéra.“ Říká předsedkyně oblastního sdružení Andrea Málková.

 

Hnutí STAN chce v Ústí nad Labem uspět a navázat tak na přechozí úspěch. Ústecký kraj potřebuje, aby Ústí bylo skutečnou krajskou metropolí.

 

Autor: Lenka Linhartová