Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Hnutí STAN má v Ústeckém kraji svého poslance. Zvolen byl Petr Liška

Hnutí STAN má v Ústeckém kraji svého poslance. Zvolen byl Petr Liška

11. 10. 2021

Starostové a nezávislí v Ústeckém kraji mají poprvé v historii svého poslance. Voliči do dolní komory Parlamentu České republiky poslali Petra Lišku, který je dlouholetým a úspěšným starostou obce Malé Žernoseky na Litoměřicku. V Poslanecké sněmovně se Petr Liška chce aktivně zajímat třeba o rozvoj problematických regionů.

Petr Liška, historicky první poslanec hnutí STAN v Ústeckém kraji

Petr Liška, historicky první poslanec hnutí STAN v Ústeckém kraji

Máme za sebou napínavý volební den, který přinesl nejedno překvapení. Pozitivní v tom, že do Poslanecké sněmovny neprošly nedemokratické nebo některé populistické a extremistické strany či hnutí. Negativní v tom, že hnutí ANO, které spolu s hnutím SPD vedlo silně neférovou kampaň, je stále poměrně silné,“ říká zkušený starosta malé obce na Litoměřicku.

Lživá kampaň znejistila řadu voličů od volby Pirátů a Starostů. Kampaň tak bohužel nedosáhla očekávaného výsledku. Jako Starostové a nezávislí jsme však obdrželi velké množství preferenčních hlasů, za které je třeba poděkovat. Tato důvěra od vás, od voličů, je velmi zavazující a motivující. Čeká nás změna stylu, úrovně politiky a důvěry v ní,“ sděluje.

Věřím, že všechny zúčastněné strany a hnutí, které jsou součástí obou koalic, budou pracovat na slušné politice a budou pracovat na státu, ve kterém se nestydíme za své politiky, i když zrovna nemusíme mít stejné názory,“ uzavírá Petr Liška.

Autor: Petr Liška, starosta Malých Žernosek a lídr STAN pro parlamentní volby v Ústeckém kraji