Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Aktuality Klášterec hojně investuje. Obyvatelé se dočkali oprav několika chodníků či komunikací

Klášterec hojně investuje. Obyvatelé se dočkali oprav několika chodníků či komunikací

8. 8. 2022

V Klášterci nad Ohří, kde je starostou krajský zastupitel za hnutí STAN Štefan Drozd, se pustili do řady investičních projektů a oprav. V posledních týdnech tam zahájili třeba výstavbu hřiště v ulici Boženy Němcové. Parkoviště v ulici Dlouhá se dočkalo nového oplacení a stavební úpravy probíhaly třeba také v ulici Pod Stadionem. 

Parkoviště v klášterecké ulici Dlouhá.

Parkoviště v klášterecké ulici Dlouhá.

Ulice Pod Stadionem se tak konečně dočkala kompletní rekonstrukce. Šlo o úplně novou silniční komunikaci, chodníky, parkovací místa, veřejné osvětlení či kontejnerová stání. Projekt rozdělili do několika etap. V příštím roce se má pokračovat Královéhradeckou ulicí, pak přijde řada na okolí tržnice a bývalé klášterecké Jednoty.

Dostalo se i na oplocení parkoviště v Dlouhé ulici. Stávající trubkové oplocení pilotního placeného parkoviště v Klášterci tak bylo nahrazeno zbrusu novým. Důvodem jeho výměny byl špatný stav nosné konstrukce, která byla po letech zrezivělá - nové oplocení je vyrobeno ze zinkované oceli, která je ošetřena poplastováním, nebude tak nutné ho natírat a mělo by mít dlouhou životnost. 

Zahájili tam i výstavbu dětského hřiště a odpočinkové zóny v prostorách ulice Boženy Němcové. Šlo o projekt v rámci participativního rozpočtu města Klášterec nad Ohří, který se léta těší velké účasti a oblíbenosti. 

Autor: Jiří Lacina