Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Aktuality Další úspěch pro Klášterec nad Ohří. Za rekonstrukci kulturního centra obdržel speciální cenu

Další úspěch pro Klášterec nad Ohří. Za rekonstrukci kulturního centra obdržel speciální cenu

17. 10. 2022

V první polovině ledna letošního roku došlo v Klášterci nad Ohří k dokončení náročné rekonstrukce tamějšího kulturního centra. Byla do něj přestěhována městská knihovna, vzniklo tam malé knihkupectví nebo tiskařské centrum. Opravy byly natolik úspěšné, že klášterecké kulturní centrum před pár dny získalo prestižní CENU DOUBLEDECKER, a to za stavbu podle principu udržitelnosti a také za mimořádné pojetí interiérů, včetně provedení stavebních detailů.

Cena pro Klášterec nad Ohří.

Cena pro Klášterec nad Ohří.

Pro Klášterec nad Ohří jde o obrovský úspěch. Ocenění za město převzali starosta a krajský zastupitel za hnutí STAN Štefan Drozd, místostarosta Klášterce Petr Hybner a vedoucí odboru výstavby a rozvoje města Klášterec Vlastimil Dokoupil. Vyhlášení se účastnili i zástupce dodavatele a architekti stavby, manželé Borákovi.

Za celým projektem rekonstrukce kulturního centra stojí hned několik dalších úspěchů. Jeden z nich se týká i několika ušetřených milionů korun v městském rozpočtu navíc. Ačkoliv v minulém roce výrazně stouply ceny stavebních materiálů i práce, tak klášterecká radnice nezaplatila oproti původní ceně téměř nic navíc. Podle odhadu města musela samotná firma ze svého doplatit několik desítek milionů korun. Ušetřeno bylo až šedesát milionů z veřejných peněz.

Jubilejní 30. ročník soutěže organizovala Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství pod záštitou prezidenta ČR, předsedy Senátu Parlamentu ČR, ministra pro místní rozvoj, ministra dopravy, ministra kultury, primátora hlavního města Prahy, rektora Českého vysokého učení technického v Praze, Státního fondu dopravní infrastruktury a dalších institucí.

Autor: Štefan Drozd, starosta města Klášterec nad Ohří