Hlavní stránka Regiony Plzeňský kraj Tiskové zprávy Plzeňský kraj Vyjádření STAN ke kritické situaci Sušické nemocnice: CHCEME POMOCI SUŠICKÉ NEMOCNICI

Vyjádření STAN ke kritické situaci Sušické nemocnice: CHCEME POMOCI SUŠICKÉ NEMOCNICI

30. 10. 2020

Současnou situaci v Sušické nemocnici považujeme za kritickou.  Z nemocnice odcházejí klíčoví zaměstnanci, lékaři a zdravotní sestry. Jestliže nebudou bezprostředně podniknuty nezbytné kroky ke stabilizaci nemocnice, je v blízké budoucnosti ohrožena jak zdravotní péče občanů, tak i samotný provoz nemocnice.

Foto: Michael Švec, Deník N

Foto: Michael Švec, Deník N

Město Sušice ve spolupráci s Plzeňským krajem musí co nejdříve sdělit svým občanům, jak chtějí řešit poskytování zdravotní péče na Sušicku, a jakou roli bude v tomto plánu hrát právě Sušická nemocnice. My, jako zástupci STAN už dlouhodobě prosazujeme začlenění tohoto zdravotnického zařízení do systému krajských nemocnic. Zároveň také chceme, aby byla podporovaná z krajského rozpočtu stejně jako jsou nemocnice v Domažlicích, Klatovech, Rokycanech a Stodě.

Je nám jasné, že v současné kritické situaci, která panuje ve zdravotnictví, nemůže být Sušická nemocnice rentabilní a bez finančních ztrát. Jsme přesvědčeni, že zdravotní péče není běžnou komerční komoditou. A s přihlédnutím k současné koronavirové pandemii je nutné síť krajských nemocnic udržet a dále je v rámci kraje rozvíjet.

V současné chvíli my, jako zástupci hnutí STAN, děláme vše pro to, abychom co nejdříve sestavili  krajskou vládu, která musí situaci v Sušické nemocnici začít bezprostředně řešit.

Chtěli bychom v této situaci požádat všechny zaměstnance Sušické nemocnice, kteří již podali, či zvažují podat výpověď, aby zvážili svůj odchod. Chápeme, že cítí velkou nejistotu a nestabilitu, která v této nemocnici dnes vládne. Je zde ale reálná šance, že v nejbližší době bude sestaveno nové vedení Plzeňského kraje, které bude chtít jak městu, tak Sušické nemocnici pomoci tuto komplikovanou situaci vyřešit a občanům Sušice i okolních obcí zachovat kvalitní a dostupnou lékařskou péči.

Autor: Václav Cinádr