Hlavní stránka Regiony Plzeňský kraj Kandidátku STAN do krajských voleb povede Pavel Čížek

Kandidátku STAN do krajských voleb povede Pavel Čížek

28. 2. 2020

Lídrem kandidátky STAN pro podzimní krajské volby se stal náměstek hejtmana pro oblast dopravy a místostarosta Spáleného Poříčí Pavel Čížek. Krajský sněm STAN zvolil svého krajského předsedu do čela kandidátky jednohlasně. STAN půjde do voleb s podporou hnutí PRO Plzeň, o další podpoře kandidátky jedná ještě se Zelenými, případně s dalšími subjekty. 

Kandidátku STAN do krajských voleb povede Pavel Čížek

Kandidátku STAN do krajských voleb povede Pavel Čížek

„Naše dosavadní působení ve vedení Plzeňského kraje se jistě zhodnotilo. Splnili jsme řadu programových priorit a zejména v dopravě se nám podařilo překonat i mnohá očekávání. Posílila se podpora rozvoje venkova, nastartovali jsme revoluční změny v autobusové i vlakové dopravě. Násobně přibylo prostředků na rekonstrukce krajských silnic a rozvoj sítě cyklostezek. Kraj začal s dostavbou západního obchvatu Plzně. V červnu se po kraji rozjede 315 zbrusu nových komfortních autobusů v barvách kraje a mnohé další. Chceme v této práci pokračovat, a proto jdeme do krajských voleb,“ řekl po svém zvolení Pavel Čížek.

Dalšími prioritami se kterými jde STAN do voleb bude dostupná zdravotní péče v kraji, řešení problému sucha a eroze naší zemědělské půdy. „Loňský projekt obnovy historických cest v krajině se setkal s velkou odezvou a připojilo se k němu několik desítek obcí. Byl to jen první z mnoha dalších konkrétních projektů pro záchranu naší krajiny a přírody. Jako starostové nemáme rádi moc teoretizování, ale upřednostňujeme konkrétní kroky a chytrá praktická řešení,“ řekl Čížek.

Základem kandidátky STAN budou zkušení starostové a místostarostové, ale i některé nezávislé osobnosti. „Starostové a nezávislí v posledních krajských volbách získali 8,15 procenta hlasů a čtyři zastupitele. Tentokrát věříme, že překročíme dvouciferný výsledek. Krajský sněm si zvolil i hlavní jména do čela kandidátky podle oblastí. Naší největší výhodou je právě znalost místních problémů a poměrů. A za jednotlivými jmény je vidět i konkrétní dlouholetá práce. Jsou jimi například starostka Kozolup Michaela Opltová za Plzeň-sever, Libor Picka starosta Bělé nad Radbuzou, Jan Bostl starosta Kvíčovic a Václav Bernard starosta Všerub za Domažlicko, Martina Němečková starostka Plané, Petr Myslivec starosta Boru a Karel Lukeš místostarosta Stříbra za Tachovsko, Martin Kříž místostarosta Klatov a Jan Vavřička starosta Pačejova za okres Klatovy, Michal Muravecký starosta Zbirohu a František Končel starosta Mýta za Rokycansko,“ uvedl krajský tajemník STAN Václav Cinádr.

Na sněmu vystoupil předseda STAN Vít Rakušan, bývalý předseda Petr Gazdík a předseda Senátorského Klubu Starostové a nezávislí Petr Holeček.

Účastníci sněmu STAN na začátku minutou ticha uctili památku bývalého starosty Dobřan Marka Sýkory. Po něm uvolněné místo v Krajském výboru STAN zůstane až do příštího volebního sněmu neobsazené.

Autor: Václav Cinádr