Hlavní stránka Regiony Pardubický kraj Stát by měl podpořit regionální ekonomiku

Stát by měl podpořit regionální ekonomiku

20. 5. 2020

Stát by měl podpořit regionální ekonomiku

Stát by měl podpořit regionální ekonomiku

Počátkem měsíce května vyzvalo Sdružení místních samospráv ČR společně se zástupci některých krajů stát, aby pomohl obcím, městům a krajům rozhýbat regionální ekonomiku. Situace spojená s koronavirovou pandemií ji velmi oslabila a je tak nutné ekonomiku postupně navrátit k normálu.

„Sdružení místních samospráv ČR, které zastupuje okolo 2000 menších obcí a měst, vyzvalo společně s některými kraji Vládu a Parlament ČR, aby byla přijata opatření i na podporu samospráv v naší republice,“ obeznámila s výzvou SMS ČR radní Hana Štěpánová a podotkla: „Samozřejmě jsme si všichni vědomi, že pandemická situace byla jednou z největších výzev, které jsme jako Česká republika kdy čelili. Jsem toho názoru, že stát by neměl krátit příjmy obcí, měst a ani krajů, ba naopak by měl podpořit regionální ekonomiku a snažit se ji znovu rozhýbat.“

Kromě SMS ČR výzvu svým podpisem podpořili zástupci Pardubického, Plzeňského, Libereckého, Zlínského a Jihomoravského kraje. Společnou výzvu mohou i nyní podpořit představitelé obcí a měst.

„Ráda jsem jako radní za Pardubický kraj připojila svůj podpis pod oficiální výzvu, kterou jsme 5. května odeslali Vládě a Parlamentu ČR. Připojili jsme zde i několik možností, jak by stát mohl reagovat. Věřím, respektive doufám, že stát tuto výzvu přijme a regionální ekonomiku podpoří,“ sdělila radní Hana Štěpánová.

Celý text výzvy naleznete v příloze.

Tiskové oddělení Pardubického kraje

Autor: Jana Rosenbergerová