Hlavní stránka Regiony Pardubický kraj Starostové mají klíč ke krásnějším Pardubicím. O primátorský řetěz zabojuje Alice Paurová

Starostové mají klíč ke krásnějším Pardubicím. O primátorský řetěz zabojuje Alice Paurová

10. 5. 2022

Vůbec poprvé v historii jde hnutí Starostové a nezávislí do komunálních voleb v Pardubicích samostatně. Bitvu o primátorský řetěz svede lídryně Alice Paurová. Kandidátku tvoří lidé, kteří ve městě dlouhodobě žijí a chtějí ho měnit k lepšímu – úspěšní živnostníci, sportovci, umělci a odborníci z mnoha oborů, žádní šíbři a celoživotní politici. Symbolem kampaně Starostů a nezávislých je klíč. 

Zleva: Prokop Jícha, Alice Paurová, Dana Krouželová a Jan Procházka.

Zleva: Prokop Jícha, Alice Paurová, Dana Krouželová a Jan Procházka.

Tímto klíčem chce STAN pomyslně odemknout Pardubice lidem. Aby byly krásnější, přívětivější a občané na ně mohli být hrdí. „Pardubice mám moc ráda, vyzařuje z nich skvělá energie a dobře se v nich žije. Myslím si ale, že město nevyužívá dostatečně svůj potenciál,” říká lídryně a kandidátka na primátorku Alice Paurová. Celý život se věnuje sportu a pohybovému rozvoji dětí. Teď chce rozhýbat i Pardubice. „Nejde jen o sport, ale obecně aktivní trávení volného času, rozpohybování dopravy a života kolem řek. Veřejný prostor by měl být zahradou, kde si každý občan najde to, co se mu líbí.”

Další z klíčových oblastí pro STAN je bezpečnost. „Nejen ve smyslu kriminality v ulicích, ale také v dopravě a poslední dobou je stále aktuálnější bezpečnost v digitálním světě,” říká druhý na kandidátce Jan Procházka. Dnes bezpečnostní konzultant v minulosti působil ve zpravodajské službě ČR. „Bezpečně se musí lidé cítit v ulicích města, na cyklostezkách i chodnících. Vše začíná už od prevence a vzdělávání dětí na školách. Důležitá je role městské policie jakožto vstřícného partnera občanů. Město také musí mít strategii pro krizové stavy.”

Trojkou na kandidátce je Dana Krouželová. Specialistka na rozvojové projekty se zkušenostmi ze státní správy. V malíku má dotační politiku a zaměřit se chce hlavně na strategický plán a rozvoj města. „Mojí vizí je, aby Pardubice byly srdcem společenského a sousedského dění. K tomu přispějeme, když oživíme zapomenutá místa, aby si tam našli cestu všichni občané – děti, dospělí i senioři, stejně tak sportovci i lidé hledající relaxaci. Nemusíme vymýšlet megalomanské stavby, jedinečné mohou být i drobné projekty.”


Právník a podnikatel v jedné osobě. To je Prokop Jícha, čtvrtý na kandidátce. Zabývá se užitečností veřejného prostoru, kulturou a cestovním ruchem. „Rád bych odemkl břehy pardubických řek lidem a pro podnikatelské záměry a vytvořil místní náplavku. Aby město opravdu žilo, musí v něm nejen místní lidé, ale i turisté najít kvalitní kulturní akce a vyžití. Kdo naopak touží po klidu, ať má na výběr z řady hezkých parků a přírodních oblastí. Chtěl bych pokračovat v projektu Náhrdelník Chrudimky a v revitalizaci vojenské plovárny.”

Autor: Jana Rosenbergerová