Hlavní stránka Regiony Pardubický kraj Pardubický kraj má rozklikávací rozpočet

Pardubický kraj má rozklikávací rozpočet

17. 3. 2014

Pardubice - Nový nástroj k dosažení maximální otevřenosti úřadu při nakládání s veřejnými finančními prostředky spustil Pardubický kraj.
Pardubický kraj má rozklikávací rozpočet

Pardubický kraj má rozklikávací rozpočet

Aplikace na internetu nabízí aktuální přehled hospodaření kraje, zejména očekávaných příjmů a jejich skutečného plnění a současně schválené objemy výdajů včetně jejich skutečného čerpání. Rozklikávací rozpočet je uveřejněn na hlavní stránce Pardubického kraje v sekci Nepřehlédněte nebo přímo na webu rozpocet.pardubickykraj.cz.
 
     „Rozklikávací rozpočet potvrzuje naši snahu o maximální transparentnost, otevřené a průhledné hospodaření vedení kraje a jeho organizací. Nakládání s veřejnými finančními prostředky teď může sledovat kdokoliv. Zpřístupní se přehled o výdajích a příjmech kraje veřejnosti,“ říká hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.
 
     Široká veřejnost tak na internetu snadno najde seznam veškerých plánovaných výdajů a příjmů. Bez složitého hledání tak lze zjistit náklady Pardubického kraje na školská zařízení a další krajem zřizované organizace, kolik stojí jednotlivé investiční akce nebo třeba provoz zdravotnické záchranné služby. Možnost sledovat hospodaření kraje lze samozřejmě nejen na počítačích s připojením k internetu, ale také na chytrých telefonech a tabletech.
Zdroj:http://www.pardubickykraj.cz/aktuality/