Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj STAN Olomouckého kraje byl zastoupen na Ideové konferenci hnutí

STAN Olomouckého kraje byl zastoupen na Ideové konferenci hnutí

30. 5. 2022

Ideová konference Hnutí Starostové a nezávislí se konala v pátek 27. května 2022 v Praze. Za Olomoucký kraj se jí zúčastnila poslankyně Hana Naiclerová, náměstek člena vlády Radim Sršeň i hejtman Josef Suchánek.

Radim Sršeň jako panelista (druhý zprava)

Radim Sršeň jako panelista (druhý zprava)

Hnutí Starostové a nezávislí jako liberální strana pravého středu pracuje na sebeidentifikaci. Hodnoty, postoje a názory hnutí zněly v průběhu celodenní konference z úst členů odborných programových komisí STAN.

 

Prostějovská poslankyně Hana Naiclerová je garantkou v odborné komisi STAN pro ekonomiku a daně. Velký úkol pro příští roky vidí ve zjednodušení a kultivaci podnikatelského prostředí. Daňový systém je v současnosti komplikovaný a obsahuje velké množství výjimek, ve kterých je prostor pro zrušení. „Daňové výjimky sociálního charakteru jako jsou sleva na poplatníka nebo na dítě samozřejmě budeme chtít zachovat a zvyšovat,“ zdůrazňuje Hana Naiclerová. Pokud jde o zaměstnance, hnutí Starostové a nezávislí upozorňuje na vysoké zdanění práce a na nutnost podpory zkrácených úvazků. „Budeme například usilovat o zvýšení hranice pro odvody, která u dohod o provedení práce činí 10 tisíc korun a už dlouho se nezvyšovala. Zvýšení této hranice pomůže matkám na rodičovské dovolené, pracujícím studentům a důchodcům,“ dodává Naiclerová.

 

Za programovou komisi Digitalizace a regionální rozvoj vystoupil její člen a náměstek člena vlády Radim Sršeň. Zdůraznil, že je důležité se zaměřit na cílenou podporu hospodářsky a sociálně ohrožených území, které se bohužel neustále propadají, a „nůžky“ mezi bohatými a chudými regiony se úplně proti smyslu dotací paradoxně rozevírají. „V Olomouckém kraji máme nejvíce těchto území v republice, které si dnes na rozdíl od desítek miliard pro uhelné regiony na speciální podporu prakticky nesáhnou. To je potřeba změnit.“

 

Další ideové konference budou následovat, protože je nezbytné identifikovat směřování hnutí nejen pro voliče, odborníky, ale také pro hnutí samotné.  

Autor: Alena Hálková