Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Podali jsme kandidátku pro volby do Poslanecké sněmovny

Podali jsme kandidátku pro volby do Poslanecké sněmovny

23. 7. 2021

V pátek dopoledne jsme se sešli před krajským úřadem, abychm podali kandidátku společné koalice PIRÁTI A STAROSTOVÉ pro říjnové volby. 

Podali jsme kandidátku pro volby do Poslanecké sněmovny

Podali jsme kandidátku pro volby do Poslanecké sněmovny

Lídrem celé kandidátky je Tomáš Müller, starosta v obci Nová Hradečná a krajský zastupitel. "Myslím, že zkušenost z komunálu může být větší výhodou, než si lidé uvědomují. Na vesnici se musíte domluvit se všemi. I s těmi, kdo s vámi opravdu nesouhlasí. A mám pocit, že toto ve sněmovně spousta lidí neumí – že se nevedou kultivované diskuze a že názory ostatních nejsou často vůbec vyslyšeny. Já si stojím za tím, že komunikace je základ. Možná i proto jsme získali cenu Vesnice roku v Olomouckém kraji. Snažíme se totiž lidi propojovat, podporujeme menší spolky a všichni společně otevřeně mluvíme o palčivých tématech. Snažíme se naši obec rozvíjet odspodu a věřím, že se nám to daří."

Staňáckou dvojkou je Hana Naiclerová, zastupitelka Statutárního města Prostějova, členka majetkoprávní komise Olomouckého kraje,  ekonomka a máma tří dětí. "Společně chci prosadit změnu současného směřování naší země, chci se spolupodílet na úpravě legislativy ve prospěch funkčního celku a ne ve prospěch vybraných jednotlivců či zájmových skupin. Chci zabránit netransparentnímu hospodaření státu, jehož jsme v současnosti svědky. Chci podpořit malé a střední podnikatele, protože to je základ, na kterém se má stavět. Chci se podílet na obnově důvěry lidí ve vládu této země. Aktivně spolupracovat se spolukandidáty a členskou základnou na předkládání návrhů zákonů v souladu s koaliční smlouvou a volebním programem. Chci prostě přiložit ruku k dílu k vytvoření funkčního systému, bojovat proti korupci, lžím a špatnému hospodaření s veřejnými prostředky."

Třetí kandátkou za STAN je Eva Machová, ředitelka Domova pro seniory Alfréda Skeneho v Pavlovicích u Přerova. "Rozhodla jsem se kandidovat do Poslanecké sněmovny zejména z těchto důvodů: chtěla bych se spolupodílet na nastavení změn v oblasti sociální, zejména v oblasti sociálních služeb, která je mi blízká z praxe. Další oblastí je ochrana obyvatel. V Olomouci jsem se od roku 1997 podílela na nastavení a zajištění bezpečnosti obyvatel v případě mimořádných situací. Chci se podílet nejen na změně právních předpisů, které pomohou nastartovat naši ekonomiku a další oblasti, ale především vrátit důvěru v řízení našeho státu."

Podpořit lídra i kandidáty přišli také naši členové a příznivci. S novinami v ruce jsme společně oslovili kolemjdoucí, abychom jim nastínili hlavní body programu. 

PIRÁTI A STAROSTOVÉ

Autor: Yveta Sommerová