Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Pětatřicet polen. I takový dar dorazil na troubelický ples

Pětatřicet polen. I takový dar dorazil na troubelický ples

31. 1. 2014

Mladý farář obstarávající farnosti na pomezí Uničovska a Šumperska se těší velké oblibě. Dokonce takové, že pro něj občané tamních obcí přichystali slavnostní ples u příležitosti jeho pětatřicátých narozenin. Ples byl proto plný nejen hudby a tance, ale také zábavných scének a zajímavých darů.
Pětatřicet polen. I takový dar dorazil na troubelický ples

Pětatřicet polen. I takový dar dorazil na troubelický ples

Plesová sezóna na Hané je v plném proudu, v pátek 24. ledna se uskutečnil 1. farní ples v Troubelicích, který byl pro mnohé ze zúčastněných velmi krásným zážitkem. S nástupem nového faráře Pavla Stušky, který začal obstarávat před více než půl rokem farnosti v Nové Hradečné, Libině, Oskavě, Troubelicích a Mostkově, přišla taktéž nová krev mezi věřící těchto obcí, kteří zorganizovali farní ples dva dny před farářovými narozeninami. Program  proto obohatili v přestávkách různými scénkami, kde nechybělo blahopřání oslavenci. Pětatřicet farníků přišlo popřát svému duchovnímu otci se svým originálním přáním, všichni měli svoje dary ve stejném počtu, poněvadž farář slavil právě pětatřicáté narozeniny. Libinský jmenovec oslavence, který přinesl 35 tenkých polínek svázaných do úhledné otýpky, přišel s krásným přáním, aby otec Pavel vykolíkoval přítomným cestu do nebe, pár starších lidí z Troubelic přivezl na vozíčku „zemsky“ a „stromovy japka“ s úsměvným dotazem, která má náš farář raději. Posledním gratulujícím byl dirigent František z Hradečné, který rozezpíval celý sál písní „Otec má narozeniny, my máme přání jediný: štěstí, zdraví…“.

Z tváří přítomných vyzařovala spokojenost a krása. Nejstaršími hosty byli na tomto plese pětaosmdesátiletá paní Sczeponiaková z Libiny a sedmaosmdesátiletý pan Kantor z Oskavy. Všichni dohromady, věřící i nevěřící nasávali světlo, které ten večer vyzařovalo ze všech přítomných. Přestože oslavenec velmi skromně informoval, že měl zájem uskutečnit ples o 14 dnů dříve, kdy měli zamluvený sál hasiči, Boží vůle byla jiná a díky tomu si většina ze zúčastněných odnesla z této akce nezapomenutelný zážitek. Nestranný pozorovatel by jistě konstatoval, že v sokolovně v Troubelicích se ve druhé polovině ledna sešla jedna velká rodina, jejíž členové žijí v harmonii a lásce.