Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Den s hejtmanem na podporu živnostníků a drobných podnikatelů

Den s hejtmanem na podporu živnostníků a drobných podnikatelů

11. 5. 2021

Návštěva předsedy STAN Víta Rakušana v Olomouckém kraji byla zaměřena na podporu drobných podnikatelů a živnostníků. V doprovodu hejtmana Josefa Suchánka to vzali netradičně a od firmy k firmě jeli na kolech. Kdyby si více návštěv místo cesty autem vybralo jízdu na kole nebo koloběžce, prospělo by to našemu životnímu prostředí. O prospěšnosti pohybu na čerstvém vzduchu nemluvě. 

 Foto Kateřina Navrátilová

Foto Kateřina Navrátilová

Na kolách navštívili řemeslnou firmu, prodejnu koloběžek, minipivovar a podiskutovali s jednatelem společnosti Effetec s.r.o. o aktuální situaci. 


Foto Kateřina Navrátilová

Jednou z firem, kterou navštívili byla společnost ARDOR - dřevěné podlahy s.r.o. Jako živnost byla firma založena v roce 1996 a od roku 2016 je společností s ručením omezením. Firma sídlí a působí v Olomouci, kde disponuje kancelářemi, vlastní prodejnou, dílnou a pomocnými technickými a skladovacími prostory. Zabývají se podlahařinou, pomohou s výběrem vhodné dřevěné podlahy, s rekonstrukcí podlahy nebo zapůjčí veškeré potřebné nástroje (brusky) pro broušení parket. Specializují se na pokládku a renovace dřevěných podlah a parket.


 Foto Kateřina Navrátilová

Od roku 2014 začali provozovat ještě druhou činnost už na první pohled zcela jiného charakteru. K tomu pomohla víceméně náhoda. „Když manžel v rámci naší zakázky pokládal dubovou podlahu v tehdy nově vznikajícím showroomu ve firmě KOSTKA – kolobka s.r.o. v Potůčníku, neodolal a vyzkoušel si jízdu na koloběžce. Byl z ní nadšený. Slovo dalo slovo a v našem areálu jsme vybudovali půjčovnou koloběžek. Pak se ukázalo, že je potřeba zajišťovat i prodej. Doba nám tehdy díky boomu po koloběžkách nahrávala, a proto jsme v roce 2016 založili společnost kolobezky.bike s.r.o. Máme štěstí, že obě naše profese jsou i v této koronavirové době poptávané, a tak nám obě činnosti fungují a nezaznamenali jsme větší pokles,“ vysvětlila spolumajitelka firem kolobezky.bike s.r.o. a ARDOR – dřevěné podlahy s.r.o. Lenka Klopcová.

„Přála bych si, aby i ostatní profese, zvláště ty zabývající se zdravým životním stylem, jako jsou např. pohybová centra, už mohla být také otevřena. Úzce jsme s některými spolupracovali a víme, že kvůli koronaviru strádají. Přitom právě tento druh podnikání napomáhá k tomu, abychom žili zdravěji,“ říká Lenka Klopcová. 

Nejen její manžel, ale i ona jízdu na koloběžce na čerstvém vzduchu miluje. Jízdu na koloběžce si mimo jiné vyzkoušel i Vít Rakušan s hejtmanem Josefem Suchánkem a oběma se tento pohyb zamlouval. 

„Bylo nám opravdu ctí uvítat tak vzácné hosty,“ řekla na závěr návštěvy Lenka Klopcová. 


 Foto Michal Frantík

 


 

Autor: Yveta Sommerová