Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj V Moravskoslezském kraji podal STAN o 12 kandidátek více než před čtyřmi lety.

V Moravskoslezském kraji podal STAN o 12 kandidátek více než před čtyřmi lety.

21. 7. 2022

V našem kraji se nám podařilo do komunálních voleb ve městech, obcích a městských obvodech postavit kandidáty celkem na 54 kandidátkách.

ilustrační foto - zdroj: internet

ilustrační foto - zdroj: internet

Největší zastoupení kandidátů je na kandidátkách Sdružení hnutí STAN a nezávislých kandidátů, které jsme podali jako 36 volebních stran. Samostatnou kandidátku pod hlavičkou hnutí podali naši členové a příznivci v patnácti městech a obcích a na třech kandidátkách jsme zastoupeni v koalicích.

Z tohoto počtu je devět kandidátek v rámci krajského města. V Ostravě jsme zaregistrovali kandidátky ve všech velkých obvodech na Jihu,v  Porubě,na  Moravské i Slezské Ostravě. Z těch menších pak máme své kandidáty ve Vítkovicích, Nové Vsi, Hošťálkovicích, Michálkovicích a ve Lhotce. Samozřejmostí pak je kandidátka do města Ostravy.

Pokud bychom tyto údaje přepočítali na počet obyvatel, tak je „zásah“ našich kandidátek bez ostravských městských obvodů na 666 265 obyvatel v kraji což činí k celkovému počtu obyvatel v kraji, který byl dle statistického úřadu k 1. Lednu letošního roku 1.177.989 více než 56 procent obyvatel s trvalým pobytem.

Ladislav Honusek, krajský tajemník