Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj V Bruntálu se pouštějí do investiční akce za 170 milionů korun

V Bruntálu se pouštějí do investiční akce za 170 milionů korun

26. 2. 2021

V Bruntálu budou mít zimní stadión. Rozhodlo o tom zastupitelstvo města.

Petr Rys, starosta Bruntálu

Petr Rys, starosta Bruntálu

Zastupitelé schválili nejen stavbu, ale rovnou i stočtyřicetimilionový úvěr a vyhlásili rovněž soutěž na dodavatele.

"Jedná se o největší investiční akci v Bruntálu za posledních třicet let", komentuje usnesení zastupitelstva starosta města Petr Rys. „Rozhodnutí předcházely dlouhé debaty započaté už před čtyřmi lety, vnichž byly důkladně projednány všechny argumenty různých stran, ať už jde oumístění, placení stavby, či otázky provozu,“ dodává starosta. Zastupitelé plánují, že větší část nákladů pokryjí dotace.
Původně byly ve hře čtyři varianty a dvě různé lokality. Kalkulace projektu počítají s vyrovnaným hospodařením. Naproti tomu na provoz současné ledové plochy musí město každoročně přispívat zhruba dva a půl milionu korun. Bruntál má nekrytou ledovou plochu, jež je v provozu jen tři měsíce z roku, a je tak jedním z mála měst své velikosti bez krytého stadionu. Obyvatelé města po stadionu volají léta, v roce 2017 iniciovali i petici.

Nový sportovní komplex vyroste na pozemku hřiště Střední průmyslové školy a Obchodní akademie v Kavalcově ulici. Podle projektu by stavba měla přijít na 155,6 milionu korun včetně DPH. Součásti jsou i úpravy komunikace a přilehlého sportovního zázemí včetně hřišť a opěrné stěny. Celkové náklady tak čítají 170 milionů. Devadesát milionů chce Bruntál získat z dotace, o niž žádá Národní sportovní agenturu.

Do ochozů stadionu plánují až 252 diváků. Projektanti počítají s potřebným zázemím, bufetem pro více než sto lidí i terasou. Stavební povolení město má, a pokud získá dotaci, stavba začne v druhé půlce roku. Potrvá 12 až 18 měsíců.

S použitím materiálu 5 plus 2 a idnes.cz

Autor: L Honusek 2