Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Premiéra v CNN Michaely Šebelové

Premiéra v CNN Michaely Šebelové

31. 1. 2022

V pátek 28. ledna měla svou televizní premiéru v pořadu Divoká karta na CNN Prima News naše poslankyně Michaela Šebelová.

DIVOKÁ KARTA na CNN PRIMA NEW

DIVOKÁ KARTA na CNN PRIMA NEW

O aktuálním dění v Poslanecké sněmovně diskutovala s paní Evou Decroix, poslankyní za ODS a opozičním poslancem Alešem Juchelkou z hnutí ANO.

Prvním tématem rozhovoru bylo financování osobního PR na sociálních sítích paní exministryně financí Aleny Schillerové z veřejných prostředků. Zdůvodnění poskytnuté panem Juchelkou je možno označit za nehorázné. Dále se diskutující věnovali nepříjemnostem spojeným s obstrukcemi opozice ve Sněmovně, které prakticky sněmovnu blokují a v minulém týdnu opět odsunuly hlasování, například o Korespondenční volbě.

Zmíněna byla také docházka či spíše absence některých poslanců při hlasování.  "Poslanci  hnutí STAN mají aktuálně největší procentuální účast na hlasování",  oponovala Juchelkovi Šebelová. „Váš předseda, Vašeho hnutí do té práce nechodí má dvacet procent a dokonce veřejně prohlašuje, že nebude pracovat ani ve výborech, protože by jej to zdržovalo. Ale to je práce poslance, za kterou je placený“, doplnila Michaela Šebelová.

Podotknuta byla také otázka volby Karla Havlíčka posledním místopředsedou dolní komory. Nechybělo ani krátké hodnocení vlády Petra Fialy, která má za sebou měsíc a půl vládnutí. K otázkám týkající se spolupráce s nově vzniklou stínovou vládou paní Šebelová dodala, že věří v budoucí komunikaci s opozicí, pokud se bude jednat o konstruktivní řešení problémů.

Shlédnout můžete na: https://cnn.iprima.cz/porady/divoka-karta/31012022

Autor: L Honusek 2