Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Poslanec Michael Rataj navštívil Osoblažsko

Poslanec Michael Rataj navštívil Osoblažsko

17. 2. 2022

V pondělí 14. února zavítal poslanec Michael Rataj v rámci výjezdních poslaneckých setkání na Osoblažsko.

Poslanec M.Rataj v diskusi se starosty

Poslanec M.Rataj v diskusi se starosty

Na pozvání starosty obce Hlinka Marcela Chovančáka navštívil poslanec hnutí STAN Michael Rataj  obec Hlinka, kde se setkal s občany a také starosty okolních obcí – Rostislavem Kociánem z Třemešné, Lenkou Drozdovou ze Slezských Pavlovic, Marcelou Bláhovou z Vysoké, Janem Bezděkem z Dívčího Hradu, Radkem Bezděčíkem z Rusína a Antonínem Rousem z Osoblahy.

"Diskuse s občany i starosty se týkala především problémů, které obce této příhranční oblasti trápí. Jedná se zejména o nedostatek pracovních příležitostí, pomoc státu s rozvojem podnikání v příhraničí, zajištění základních služeb státu v oblasti bezpečnosti, dopravní a telekomunikační infrastrukturu, byznys s chudobou a podobně," uvedl poslanec.

Starostové obcí Osoblažska vznesli mnoho podnětů, kterým by se poslanec Michael Rataj rád věnoval v rámci své práce ve výborech Poslanecké sněmovny PČR. Především ve výboru pro sociální politiku, ale také v hospodářsém výboru.

Na závěr debaty starostové vyjádřili potěšení z návštěvy poslance Michaela Rataje na Osoblažsku. Z osobního pohledu pana poslance se jedná o jednu z prioritních oblastí Moravskoslezského kraje, která si zaslouží zvýšenou pozornost a pomoc státu i kraje, a do které se chce během výkonu svého poslaneckého mandátu pravidelně vracet.