Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Dopravní situace v Beskydech

Dopravní situace v Beskydech

31. 3. 2022

Dopravní situaci v Beskydech popisuje Helena Pešatová, senátorka pro Frýdecko-Místecko

Senátorka a starostka Frýdlantu nad Ostravicí Helena Pešatová

Senátorka a starostka Frýdlantu nad Ostravicí Helena Pešatová

"Po svém nástupu do funkce senátorky se snažím dostát svému slibu a věnuji se podnětům, které dostávám od starostek a starostů regionu. Abych získala větší přehled o potřebách obcí, zúčastnila jsem se schůzí všech frýdecko-místeckých mikroregionů. Největší nedostatky spatřují zástupci obcí zejména v oblasti dopravy. Z tohoto důvodu se dopravními problémy, které naše obce zatěžují, již více než rok průběžně zabývám". začíná rozhovor paní senátorka.
"Shodli jsme se, že společným problémem celého regionu je mimo jiné poškozování komunikací přetíženou nákladní dopravou", dodává senátorka.
V této věci bude iniciován nákup mobilní váhy pro kontrolní vážení Policií ČR, která bude využívána pouze v obcích okresu Frýdek-Místek. Efektivitu nákupu váhy nyní zvyšuje i nedávná změna zákona číslo 13/1997 o pozemních komunikacích, která zavedla zvýšené pokuty v  případě, že řidič neuposlechne výzvu policisty podrobit vozidlo nízkorychlostnímu kontrolnímu vážení. Pokuta v příkazním řízení se od 1. ledna 2022 zvýšila ze 40 až na 100.000,-Kč.
"S obcemi, které lemují dálnici D56 od Ostravy do Frýdku-Místku, řešíme možnost zrušení dálničního poplatku v úseku mezi exity 40–52. Povinnost dálniční známky svádí mnohé řidiče využívat průjezd přes okolní obce", doplňuje senátorka Helena Pešatová.

Autor: L Honusek 2