Hlavní stránka Regiony Královéhradecký kraj Rudolf COGAN - návštěva Lázní Bělohrad

Rudolf COGAN - návštěva Lázní Bělohrad

10. 5. 2022

Lázně Bělohrad dnes slaví 300 let jako město. Oslavy běží od soboty, vrcholily včera a ještě dnes bude v 17:00 přednáška o znaku města v knihovně a v 19:00 koncert v kostele. 

Rudolf COGAN - návštěva Lázní Bělohrad

Rudolf COGAN - návštěva Lázní Bělohrad

Včera se začínalo v 9:00 taky v kostele, mší, kterou sloužil přímo biskup Josef Kajnek (dřívější farář v Bělohradě), následoval průvod městem a pak megaakce v parku. Místy až 2000 lidí vidělo řadu krásných vystoupení, hned první kapela, byť dechovka, parádně hrála hodně hudbu z hollywoodských filmů.  Dalšími vrcholy byl Hořeňák a kapela Alžběta, i ohňostroj (začal teda o 12 minut dříve) byl velkolepý. 
Já (a mnoho lidí) jsem využil i možnost prohlédnout si novou radnici. Z venku to tak nevypadá, ale uvnitř je to zajímavě řešený veřejný prostor. Dole prosklená, dvěma směry ven otevíratelná obřadní místnost, s krásnou dlažbou (viz foto), nahoře atrium, kancelář starosty uprostřed, a dveře do kanceláří jsou prosklené. Vevnitř (i venku) dost puristické, s odhaleným betonem, já bych to v detailech možná osekal ještě víc, ale chápu, že i tohle řešení je na hraně obecného vkusu. Stavba je to za 65 mil. Kč, z dnešního pohledu cena fantastická, dnes by to pod 100 nešlo. Krom toho budou i zajímavé prvky v horní části náměstí.

Rudolf COGAN - náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje  pro ekonomiku

 

Autor: Miroslav Sazeček