Hlavní stránka Regiony Královéhradecký kraj JIČÍNSKÁ nemocnice - lékárna a vrátnice, ve finiši

JIČÍNSKÁ nemocnice - lékárna a vrátnice, ve finiši

11. 1. 2021

Vrátnice a nová lékárna v jičínské nemocnici se dokončují a snad by se v lednu mohly kolaudovat a začít používat.

JIČÍNSKÁ nemocnice - lékárna a vrátnice, ve finiši

JIČÍNSKÁ nemocnice - lékárna a vrátnice, ve finiši

Pokračujme zcela novým pavilonem A – což je budova vlevo od vrátnice, byla to interna, ta se zbourá, a bude onkologie, hemodialýza a laboratoře. Teď probíhá soutěž na dodavatele pavilonu, počátkem února by měl být znám vítězný zhotovitel. Pokud vše půjde normálně, tak by se v druhé polovině mohlo začít stavět. Sháníme dotaci (ale tady to výjimečně není podmínkou realizace akce).  
Rok 2020 byl pro Královéhradecký kraj „rokem Náchodské nemocnice“, rok 2021 bude rokem příprav všeho možného, a tak (když tak) teprve rok 2022 může být „rok Jičínské nemocnice“.  Program na volební období se teď dotváří, a tato nemocnice je s pavilonem A vepředu. 
Takže poselství pro rok 2021: budeme papírovat a shánět dotace. To náš kraj umí. Troufnu si říci, že pokud je nějaká dotace snadno dosažitelná a je/bude o ni nával, tak jsou naše šance „normální“. Jakmile je to složité podat, podmínky dotace divné, až absurdní, a je čas časový stres pro podání projektu i jeho realizaci, tak je náš kraj teprve příslovečnou „rybou ve vodě“, a dravou.

Rudolf COGAN, náměstek hejtmana pro finance

 

Autor: Miroslav Sazeček