Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Založili jsme OS STAN Znojemsko!

Založili jsme OS STAN Znojemsko!

28. 2. 2019

STAN JMK v letošním roce buduje oblastní sdružení v hranicích bývalých okresů. Jako první se k ustavujícímu zasedání v pondělí 25.2.2019 sešlo OS STAN Znojemsko.

Ustavující zasedání OS STAN Znojemsko.

Ustavující zasedání OS STAN Znojemsko.

V únorových STANOVINÁCH jsme vás informovali o letošním cíli rozdělit krajskou organizaci na oblastní sdružení. Již delší čas funguje OS Brno-město, které k sobě má geograficky nejblíže a společně pracovalo již na komunálních volbách v Brně.

Po Středočeském kraji je jižní Morava společně s Prahou teprve druhým krajem, který velikostně dorostl do té míry, že dává smysl budovat menší organizační jednotky. Našich 180 RP jsou do značné míry historicky nasbíraní podporovatelé a část z nich již není nebo nechce být aktivní.

Členská základna díky zavedení poplatků ve všech krajích oficiálně prořídne, fakticky ale zůstane stejná. Pokud již dnes „mrtvé duše“ nejsou aktivní, jenom nám to zapomněly dát vědět, žádnou ztrátu nezaznamenáme.

První schůze OS STAN Znojemsko

V pondělí 25.2.2019 jsme tedy začali naplňovat letošní úkol krajského výboru a začali zakládat oblastní sdružení v hranicích bývalých okresů. První na řadu přišlo Znojemsko. V okresním městě jsme získali podporu 14 % (1 400 voličů), starosty máme ve velkých sídlech – Jevišovicích, Miroslavi, Božicích, i na řadě dalších míst. V komunálních volbách připadl našim kandidátkám každý desátý hlas ze všech hlasů v celém okrese.

Na první schůzku OS STAN Znojemsko přijela paní poslankyně Krutáková a pětice komunálních politiků, znojemští David, Fiala, Krainer, božický místostarosta Čada a jevišovický starosta Málek. Volbu orgánů jsme odložili na neúřední den 12.3., aby se mohli zúčastnit všichni omluvenkáři z první schůze.

Přesto jsme si zvládli rozdiskutovat množství otázek a OS STAN Znojemsko má v aktuálním složení šanci zařadit se mezi špičku OS STAN v celé republice. Znojemské organizaci a jejím členům přejeme setrvalý růst a hodně chuti do politické práce v obcích i ve STANu.

Autor: Jakub Krainer