Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Vstupujeme do nové éry. Přidejte se k nám.

Vstupujeme do nové éry. Přidejte se k nám.

29. 11. 2017

Starostové a nezávislí před měsícem vstoupili do země zaslíbené. Po obecních a krajských zastupitelstvech, senátu a evropském parlamentu jsme získali i zastoupení v poslanecké sněmovně. Těsně před volbami i krátce po volbách nás oslovily dvě desítky lidí s žádostí o členství. Přidejte se k nám i Vy.

Kandidáti pro sněmovní volby v letošním roce. Cíl jsme splnili a za jižní Moravu do sněmovny dostali Janu Krutákovou (v popředí uprostřed).

Kandidáti pro sněmovní volby v letošním roce. Cíl jsme splnili a za jižní Moravu do sněmovny dostali Janu Krutákovou (v popředí uprostřed).

Starostové a nezávislí pokračují ve svém tažení českou politikou. Deset let bez jediného skandálu, deset let poctivé práce a deset let oplácení vaší důvěry.

Před měsícem jste nás coby nejmenší parlamentní stranu vyslali do poslanecké sněmovny a dnes získala naše poslankyně Jana Krutáková zastoupení ve dvou výborech tolik blízkých jižní Moravě - zemědělském a pro životní prostředí.

Poslanecká práce jí pomalu začíná, v té krajské a komunální v Jihomoravském kraji pokračujeme ve stále lepší kondici. Na podzim naši starostové posbírali ocenění za obec roku v Jihomoravském kraji, za nejlepší knihovnu, obecní zpravodaj, práci s občany, spolkový život atd. Na obcích to zkrátka umíme jako nikdo jiný.

Stejné úspěchy se nám daří i na úrovni krajské politiky. Spravedlivější rozdělení finančních prostředků, vysazování nových stromů nebo velmi potřebné zásady územního rozvoje nesou jasný rukopis našich krajských zastupitelů.

Zařazujeme dvojku

Nyní ale ještě přidáváme. S novými členy a posilněni ukotvením v poslanecké sněmovně se chystáme na volby pro nás nejdůležitější - komunální 2018. Stále jsme strana nejbližší občanům a tou chceme i zůstat. Čeká nás velký zápas o více jak 600 vesniček v Jihomoravském kraji, okresní města i Brno, kde chceme Starosty a nezávislé etablovat jako relevantní subjekt pro středopravé voliče.

Proto profesionalizujeme chod krajské kanceláře, zakládáme mladé Starosty a nezávislé v kraji a začínáme oslovovat aktivní nezávislé občany ke spolupráci. Můžete se k nám přidat i Vy. Nikdy to nebylo jednodušší. Stačí:

1. Vyplnit přihlášku registrovaného příznivce dostupnou zde: https://www.starostove-nezavisli.cz/zapojte-se/registracni-formular

2. Poslat ji elektronicky krajskému tajemníkovi: jakub.krainer@stan.cz

3. Sejít se s alespoň jedním členem krajského výboru a nechat se krajským výborem schválit.

Stojíme o každého pracovitého člověka, který chce přispívat k lepšímu chodu své obce, jižní Moravy i České republiky. Příští rok v komunálních volbách svou pracovitostí uspějeme. A potom zařadíme ještě vyšší rychlostní stupeň. Na konci naší cesty budou řádně spravované obce, oddlužené kraje a prosperující Česká republika. Pokud sdílíte naše hodnoty, můžete jít po této cestě s námi.

Nikdy to nebylo jednodušší a potřebnější. Těšíme se na Vás, na spolupráci na společném díle správy věcí veřejných. Česká republika si zaslouží lepší zacházení.

Autor: Jakub Krainer