Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj V Brně jsme podepsali koaliční smlouvu s KDU-ČSL

V Brně jsme podepsali koaliční smlouvu s KDU-ČSL

7. 4. 2022

Koaliční spolupráci pro volby na brněnský magistrát stvrdili v pátek 1. dubna Starostové a nezávislí a KDU-ČSL. Cílem je zvítězit ve volbách a obsadit post primátora města Brna.
 

V Brně jsme podepsali koaliční smlouvu s KDU-ČSL

V Brně jsme podepsali koaliční smlouvu s KDU-ČSL

Koaliční smlouvu o spolupráci nejen v komunálních volbách, ale i po nich podepsali v sídle Starostů a nezávislých v Brně předseda STAN a ministr vnitra Vít Rakušan a 1. náměstek primátorky a místopředseda KDU-ČSL Petr Hladík.

Koalice bude společně kandidovat v komunálních volbách v září 2022 s cílem zvítězit a obsadit post brněnského primátora koaličním lídrem Petrem Hladíkem. Dvojkou a lídryní za STAN bude radní městské části Maloměřice a Obřany Irena Matonohová.

„Brněnští Starostové a Lidovci chtějí do vedení města přinést novou energii a odvahu. Budeme mít na kandidátkách mladé, ale zároveň úspěšné lidi, kteří jsou v tom, co dělají neuvěřitelně aktivní. Jsou to lidi, kteří dělají politiku srdcem. Všem nám jde příkladem Petr Hladík, který by jako primátor přinesl do čela Brna tu správnou energii. Petra znám už dvanáct let a kdykoliv jsem potřebovala s čímkoliv pomoci, hned přispěchal na pomoc a dokázal rychle a efektivně řešit složité problémy,” uvedla Irena Matonohová.

KDU-ČSL a STAN chtějí moderní Brno, kde lidé budou moci spokojené žít, bezstarostně a bezpečně se pohybovat a kde budou mít čas na sebe, na své dětí i na své blízké.

„Máme společný styl politiky. Jsme každý den v ulicích a řešíme, co lidi trápí. Politika je pro nás o pomoci druhým lidem, ale zároveň o odvaze. Nebojíme se postavit čelem nepopulárním ale důležitým krokům. Chceme lidem pomáhat řešit jejich starosti, aby měli dost času na sebe, na své děti a na své blízké. Brněnští Starostové se postavili za Petra Hladíka, coby lídra společné kandidátky, protože mu důvěřují a dlouhodobě s ním spolupracují. Volby v Brně chceme vyhrát,” uvedl předseda hnutí STAN Vít Rakušan.

Autor: Martin Vérteši