Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Starostové lákají nepolitiky: Zapojte se v komunálních volbách. Nikdy to nebylo jednodušší.

Starostové lákají nepolitiky: Zapojte se v komunálních volbách. Nikdy to nebylo jednodušší.

30. 4. 2018

Starostové a nezávislí na jižní Moravě zastřešují stále více nezávislých sdružení a nově vstupujících do politiky. Jasný trend potvrzuje fakt, že vůbec poprvé bude STAN kandidovat ve všech okresních městech.

Desítky kandidátních listin s podporou Starostů půjdou do boje v říjnových komunálních volbách. Růstový trend potvrzuje i předseda klubu zastupitelů STAN v krajském zastupitelstvu Drago Sukalovský: "Kromě kandidátů z předešlých voleb se nám daří získávat i nové tváře. Lidé cítí, že pro Starosty je komunál prioritou a ozývají se buď sami nebo skrze webovou stránku www.chcikandidovat.cz," říká Sukalovský.

Právě chcikandidovat.cz usnadňuje všem nováčkům v politice zapojení v maximální míře. "Na webu se jednoduše proklikáte až do své obce, zaregistrujete se a my se Vám do tří dnů ozveme. Buď u vás už kandidátku stavíme a propojíme Vás nebo Vám s kandidaturou pomůžeme," doplňuje krajský tajemník Jakub Krainer.

Starostové v Jihomoravském kraji letos očekávájí nárůst kandidátních listin o 40 %. "V této fázi máme navázanou spolupráci v největších obcích. Nyní vyhovíme dalším žadatelům z řad veřejnosti a pustíme se do kampaní. Není důležitý počet kandidátek jako spíše kolika z nich se podaří ve volbách uspět a podílet se na správě obcí," vysvětluje postoj STANařů Sukalovský, který je sám starostou. Obhajuje svůj post v Kuřimi.

"Pokud někdo jen trochu přemýšlíte o zapojení do politiky, prosím, zaregistrujte se. Se vším Vám pomůžeme. Není vhodnější doba než právě letos. V komunálních volbách se točí stále ty stejné tváře. Voliči ale rádi dají důvěru někomu neokoukanému. Navíc, kde jinde začít, než ve své obci, kterou důvěrně známe," zakončuje svůj apel starosta Sukalovský.

Autor: Jakub Krainer