Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Proč jsem vstoupil ke Starostům a nezávislým

Proč jsem vstoupil ke Starostům a nezávislým

31. 8. 2017

Vstoupit do politiky je vždycky těžké rozhodnutí. Pokud to vezmete vážně, vytváříte si už navždy nesmiřitelné nepřátele. Ztratíte spoustu času a vyčerpáte mnoho energie a přesto se často nedoberete hmatatelných výsledků. Přesto to má smysl. Jakub Krainer popisuje kroky, které jej přivedly až ke Starostům a nezávislým.

Jakub Krainer popisuje vylučovací metodu, která jej přivedla po 10 letech dospělého života do politiky.

Jakub Krainer popisuje vylučovací metodu, která jej přivedla po 10 letech dospělého života do politiky.

1. Všechno co děláte, vás musí bavit. Mě věci veřejné zajímají od gymnaziálních let. Nejprve jsem o nich četl, poté o nich psal a nakonec je tvořil.

2. Z pozice aktivního občana změníte mnohé, ale vaše pozice je omezená a závisí na libovůli politiků. Pokud chcete opravdu něco změnit, musíte do politiky vstoupit a vybojovat si mandát. Radnice dobré nápady často blokují. Někdy z pohodlnosti, někdy z vlastního ekonomického prospěchu. V obou případech musíte vy být tím čerstvým větrem, který vaše nápady přivede až k realizaci. Z politiky to jde znatelně snáze.

3. Kdo si počká, ten se dočká. Nedoporučuji vstupovat do politických stran hned na prahu dospělosti. Člověk se ještě vyvíjí, zraje a má prostor změnit názory. Já si počkal 10 let, než jsem nabyl jistoty a svou volbu stvrdil vstupem.

4. Populismus nebo odpovědná politika? Je zarážející kolik spoluobčanů se dokáže chovat disciplinovaně a odpovědně v osobním životě a přitom podporovat populisty, rozmařilce a lháře v politice. Příčí se mi socialismus a kolektivismus. KSČM a ČSSD odpadly jako první. Příčí se mi i jednoduchá řešení a populistické sliby. Babiš a Okamura odpadli jako druzí. A nevěřím ani na vystupování z EU a zakládání alternativ. Odpadl zbytek.

5. Zbývalo si z příčetných stran vybrat takovou, která roste odspodu, má své zastoupení v nejnižších patrech politiky a její členové rostou z radnic až pro parlament. Ať žijí Starostové a nezávislí!

Autor: Jakub Krainer