Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Připravované dotace na rok 2019 v Jihomoravském kraji.

Připravované dotace na rok 2019 v Jihomoravském kraji.

31. 12. 2018

Starostové a nezávislí v prosinci stihli uspořádat pro starosty nejen ze svých řad školení na téma Připravované dotace na rok 2019 v Jihomoravském kraji.

Starostové se dozvídají o možnostech financování projektů ve svých obcí.

Starostové se dozvídají o možnostech financování projektů ve svých obcí.

Třicítka starostů z celé jižní Moravy se před Vánocemi sešla na krajském úřadě, aby se zúčastnila semináře krajského místopředsedy Starostů a předsedy Výboru pro regionální rozvoj Jihomoravského kraje Radomíra Pavlíčka na téma Připravované dotace na rok 2019 v Jihomoravském kraji.

"Považovali jsme za dobrý nápad seznámit nejen naše starosty s možnostmi čerpání v příštím roce. Platí přímá úměra, že kdo je připraven, není překvapen a čím lépe připravenou žádost máte, tím snáze na dotace dosáhnete," prozrazuje motivaci Starostů autor semináře Radomír Pavlíček.

Přizvaní úředníci starosty seznámili s možnostmi čerpání z jednotlivých kapitol krajského rozpočtu v příštím kalendářním roce i se zásadami čerpání.

"Seminář byl přínosný i pro nás, kteří už starostujeme. Je dobré vědět, na koho se můžete obrátit, kdy žádost podat a s kým ji konzultovat," říká starostka Násedlovic Vlasta Mokrá.

"V seminářích bychom rádi pokračovali. Podle odezvy starostů se jim první zpracování dotací i výklad odborníků, kteří pak budou jejich žádosti posuzovat, líbilo. Věřím, že vymyslíme praktické semináře i do budoucna," uzavírá s úsměvem Radomír Pavlíček.

Autor: Jakub Krainer