Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Pomozte Starostům dostat se do sněmovny.

Pomozte Starostům dostat se do sněmovny.

31. 7. 2017

Odvaha převzít odpovědnost. Takové bude jedno z ústředních hesel Starostů a nezávislých pro volby do poslanecké sněmovny. Troufalý krok do této chvíle regionálního hnutí provází rebranding i představování celostátního a mezinárodního programu hnutí. Hlavní díl odpovědnosti za kampaň ale musíme převzít my v krajích. Můžete nám pomoci.

Lídryně jihomoravské kandidátky Starostů a nezávislých Jana Krutáková. Předsedkyně svozové odpadní společnosti Hantály na Břeclavsku povede Starosty do boje na jižní Moravě.

Lídryně jihomoravské kandidátky Starostů a nezávislých Jana Krutáková. Předsedkyně svozové odpadní společnosti Hantály na Břeclavsku povede Starosty do boje na jižní Moravě.

Starostové a nezávislí stojí před důležitým milníkem svojí historie. Od roku 2009, kdy hnutí vzniklo na pár osobnostech, urazili Starostové pořádný kus cesty. Usadili se pevně v komunálu i na krajích, mají poslance, senátory i europoslance, ale až nyní budou v hlavních českých volbách kandidovat samostatně.

Že nejde o nesplnitelný cíl, dokládá několik faktorů. V uvozovkách stačí zopakovat výsledek z krajských voleb, 250 000 hlasů na vstup do poslanecké sněmovny stačí. K tomu se ale přidá i hlavní město Praha, kde sedí Starostové v Radě. A také nezávislé osobnosti, které by měly přivézt nové voliče. První z nich představí hnutí již tento týden.

 

Starostům můžete pomoci pěti hlavními cestami:
1. Kandidaturou nebo doporučením výrazné osobnosti na kandidátní listinu. Do 8. 8. bychom chtěli mít kandidátní listinu schválenou.

2. Podporou Starostů a nezávislých. Připravíme volební noviny, v nichž všechny podporující starosty a nezávislé osobnosti napříč krajem představíme voličům.

3. Zapojením do kampaně. Stále jsme neobsadili placenou pozici koordinátora volební kampaně. Potřebovat ale budeme i další ruce. Dobrovolníky i brigádníky, kteří nám pomohou oslovit bezmála všechny obyvatele kraje.

4. Šířením loga a bannerů Starostů. Chcete si dát novou profilovou nebo úvodní fotografii na facebook? Vyvěsit u sebe v obci nebo na svém plakát či banner Starostů? Chcete nosit starostenské triko, čepici, dát si reklamu na auto nebo jinak šířit naši DNA? Stejně jako ve všech dalších případech se ozvěte krajskému tajemníkovi: jakub.krainer@stan.cz.

5. Finanční podporou. Poslední cestou jak pomoci Starostům do sněmovny je vyplnit darovací smlouvu a podpořit Starosty finančně.

 

Ve všech případech se pro detaily neváhejte obrátit na krajského koordinátora Jakuba Krainera:

jakub.krainer@stan.cz

604 997 998.

Autor: Jakub Krainer