Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Nejlepší obecní zpravodaj v České republice mají Bílovice nad Svitavou.

Nejlepší obecní zpravodaj v České republice mají Bílovice nad Svitavou.

8. 7. 2019

Starosta Bílovic nad Svitavou Miroslav Boháček převzal ve čtvrtek 4. 7. 2019 ve Velehradě od ministryně Jany Maláčové Diplom pro Bílovický zpravodaj za 1. místo v celostátní soutěži „O nejlepší obecní zpravodaj 2018“.

Starosta Bílovic nad Svitavou Miroslav Boháček (STAN).

Starosta Bílovic nad Svitavou Miroslav Boháček (STAN).

Veliký úspěch, který se jižní Moravě a Bílovicím nad Svitavou podařil, hodnotí starosta Miroslav Boháček následovně: "Jsem velice rád, že jsme po delší době opět vyhráli soutěž o nejlepší obecní zpravodaj. Je vidět, že to děláme dobře. Chtěl bych tímto poděkovat, všem kdo se na našem zpravodaji podílejí."

Ocenění převzal ve čtvrtek 4. července ve Velehradě z rukou ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové za 1. místo v 8. ročníku celostátní soutěže „O nejlepší obecní zpravodaj 2018“.

Tuto soutěž společně pořádají Katedra politologie a evropských studií FF Univerzity Palackého v Olomouci, Civipolis o.p.s., Unives.eu, Angelus Aureus o.p.s., Sdružení místních samospráv ČR v kategoriích nejlepší městský a nejlepší obecní zpravodaj.

Do letošního ročníku bylo přihlášeno celkem 325 zpravodajů. V hlavní kategorii městských zpravodajů se na druhém prvním místě umístil zpravodaj taktéž jihomoravských Boskovic, druhé skončily Semilské rozhledy a na třetím místě PRIO – Porubská radnice informuje občany (městský obvod Ostrava Poruba). Jižní Morava tak zabodovala v obou hlavních kategoriích.

Sedmičlenná porota, ve které byli zástupci vyhlašovatelů a profesionální novináři, zhodnotila přihlášené zpravodaje  nejen po stránce obsahové pestrosti, grafické přehlednosti, ale brala v potaz i celkový dojem zpravodaje.

Soutěž má podle organizátorů podpořit obce a města v aktivitě, kterou organizátoři považují za velmi důležitou zvláště v době jisté bulvarizace médií. Zpravodaje tak zůstávají věrny původnímu poslání tisku, tedy informování občanů.

Podmínkou účasti v soutěži bylo zaslat dva výtisky dvou různých čísel zpravodaje z roku 2018.

Autor: Jakub Krainer