Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Kandidát Rudolf Staněk: Politiku vnímám jako službu lidem a pomoc obci

Kandidát Rudolf Staněk: Politiku vnímám jako službu lidem a pomoc obci

19. 8. 2021

Na koaliční kandidátce Pirátů a Starostů do Poslanecké sněmovny je v Jihomoravském kraji také Rudolf Staněk. Osmapadesátiletý manažer dobrovolného svazku obcí z Jiříkovic byl dlouho starostou, nyní pracuje pro svou obec jako zastupitel. Stát podle něj musí hospodařit odpovědně a konečně provést digitalizaci, o které se tak dlouho pouze mluví.

Kandidát Rudolf Staněk: Politiku vnímám jako službu lidem a pomoc obci

Kandidát Rudolf Staněk: Politiku vnímám jako službu lidem a pomoc obci

Rudolf Staněk žije v Jiříkovicích u Brna, kde od roku 2006 působí v komunální politice. Byl členem rady, starostou a nyní se věnuje práci zastupitele. Je původní profesí informatik, v současné době pracuje na Dobrovolném svazku obcí Šlapanicko jako manažer. Hlavní náplní jeho práce je příprava a realizace staveb cyklostezek na Šlapanicku a další společné projekty obcí v DSO, například v oblasti odpadového hospodářství. Působí také jako jáhen ve farnosti Šlapanice. Baví ho cestování – hlavně po železnici a turistika, fotografování a rekreačně občas hraje florbal.

„Odpovědné hospodaření státu, digitalizace a veřejná správa přátelská občanům – to jsou programová témata, kterým se chci věnovat. Blízká je mi i sociální oblast vzhledem k mému působení v duchovní službě. V době, kdy máme rekordní schodky státního rozpočtu a zadlužujeme příští generace, je potřeba hledat cesty k tomu, aby stát neplýtval a zdroje využil ke smysluplným investicím. Jednou z nich je zmíněná digitalizace, o které se
dlouho mluví, ale v reálném životě postupuje velmi pomalu. A souvisí s tím i veřejná správa, která nebude občany zatěžovat papírováním, ale umožní vyřídit mnoho věcí pohodlně z domova,“ říká Rudolf Staněk.

Celou jihomoravskou kandidátku najdete na našich stránkách pod tímto odkazem, seznamte se s ní!

Autor: Martin Vérteši