Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Kandidát Josef Flek: Štíhlý stát a podpora malých a středních podnikatelů

Kandidát Josef Flek: Štíhlý stát a podpora malých a středních podnikatelů

1. 9. 2021

Na koaliční kandidátce Pirátů a Starostů do Poslanecké sněmovny je v Jihomoravském kraji také Josef Flek. Třiatřicetiletý zdravotník a včelař z Tišnova chce především digitalizovat zdravotnický systém a zajistit valorizaci platů lékařů a zdravotníků.

Kandidát Josef Flek: Štíhlý stát a podpora malých a středních podnikatelů

Kandidát Josef Flek: Štíhlý stát a podpora malých a středních podnikatelů

Josef Flek je zdravotník, pedagog a včelař, žijící v Tišnově, kde vede místní buňku hnutí STAN. Je také místopředsedou oblastního sdružení. Ve volném čase iniciuje dobročinný projekt STAN DONÁTOŘI a pořádá přednášky i kulturní akce pro děti. V projektu „Zdravý kraj“ vedl přednášky na téma „Zachraňuj a buď připravený“ a podporuje například i projekt iParcely.cz, který zjednodušuje stavební řízení.

„Zdravotnictví je pro mě tématem číslo 1. Tady v ČR ho máme na vysoké úrovni jak po technické, tak personální stránce. I proto by zdravotníkům stát neměl házet klacky pod nohy. Digitalizací zdravotnického systému chci vyřešit omezující a často nesmyslné papírování. Také je potřeba zajistit zdravé hospodaření a s ním ruku v ruce valorizaci platových podmínek lékařů a zdravotníků. Věnuji se ale také tématům z mého regionu. V kraji vidím například problém v nedostatečné podpoře malých podnikatelů. Na ně se bohužel v politice často zapomíná. Přitom právě oni mají nemalý podíl na udržování komunit a vzájemné podpoře jejich členů,“ říká Josef Flek.

Celou jihomoravskou kandidátku najdete na našich stránkách pod tímto odkazem, seznamte se s ní!

Autor: Martin Vérteši