Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Delegace z jižní Moravy vyrazila na Smart City Summit & Expo na Taiwanu

Delegace z jižní Moravy vyrazila na Smart City Summit & Expo na Taiwanu

30. 3. 2023

Z jižní Moravy vyrazila sbírat zkušenosti na mezinárodní Smarti City Summit a Expo silná delegace v čele s předsedou Výboru pro regionální rozvoj Radomírem Pavlíčkem a ředitelem agentury JINAG Patrikem Reichlem.

Delegace z jižní Moravy vyrazila na Smart City Summit & Expo na Taiwanu

Delegace z jižní Moravy vyrazila na Smart City Summit & Expo na Taiwanu

Po přestávce vynucené pandemií COVID-19 se letos opět koná Smart City Summit & Expo (SCSE) na Taiwanu. Silnou delegaci vyslal i  Jihomoravský kraj. Čítá ředitele agentury JINAG Patrika Reichla, předsedu Výboru pro regionální rozvoj Radomíra Pavlíčka, radní Mikulova Petru Korlaar a místostarostu Kyjova Daniela Čmelíka (všichni STAN).  Cílem je inspirovat se smart řešeními ze zahraničí a navázat mezinárodní kontakty.

Patrik Reichl se jako řečník zúčastnil diskusního panelu zaměřeného na smart řízení měst a také představil JINAG (Jihomoravská agentura pro veřejné inovace) a její fungování mezinárodnímu publiku. Celá delegace pak už má za sebou třeba návštěvu veletrhu a jeho expozic, konferenci za účasti asi stovky starostů z celého světa a řadu setkání, diskuzí důležitých témat či vzájemné představování projektů.

Letos se na SCSE prezentuje více jak 1 700 stánků ze 47 zemí. Organizátoři očekávají kolem 120 000 návštěvníků z celého světa včetně představitelů měst, investorů, odborníků a členů akademické obce. SCSE je letos zaměřena na témata jako správa, doprava, AI & IoT (umělá inteligence a internet věcí), bezpečnost, zdravotnictví, telekomunikační operátoři, systémoví integrátoři, 5G, uhlíková neutralita či stavebnictví a startupy.

Autor: Martin Vérteši