Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Uctili jsme památku pilotů

Uctili jsme památku pilotů

26. 7. 2021

Viktor Vojtko /STAN/, Pavla Pivoňka Vaňková /STAN/

Uctili jsme památku pilotů

Uctili jsme památku pilotů

Naši dva kandidáti na poslance Viktor Vojtko z Českých Budějovic a Pavla Pivoňka Vaňková uctili v sobotu při slavnostním aktu u Nových Kestřan na Strakonicku památku pilotů, kteří tragicky zahynuli 20. července 1928 při přípravě na obranu tehdejší Československé republiky.

Tehdy při nočním výcviku zahynula vojenská posádka letounu AERO 15, tvořená velitelem praporčíkem Viktorem Hrivíkem a letcem pozorovatelem poručíkem Josefem Zetkem.

Hrdost, odvaha, zodpovědnost i národní cítění. To je odkaz, který nám zanechali českoslovenští vojáci první republiky, a který rezonuje i v těchto dnech. Jsou nám inspirací, shodli se oba kandidáti.

Slavnostního aktu u Pomníku letců se zúčastnili také členové Československá obec legionářská Písek a členové Podpůrné jednoty Karla Havlíčka Borovského ze Strakonic. U příležitosti 100. výročí Československé obce legionářské byli pak oceněni Čestnou plaketou se znakem  Stanislav Dobeš, Sbor dobrovolných hasičů Nové Kestřany a členové Aeroklubu Prachatice, letiště Strunkovice.
 

Fotoalbum