Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Smetanova Lhota dokončuje splaškovou kanalizaci a chystá veliký projekt vodovodu

Smetanova Lhota dokončuje splaškovou kanalizaci a chystá veliký projekt vodovodu

11. 5. 2022

Starosta Smetanovy Lhoty na Písecku Slavomír Harbáček (STAN) aktuálně dokončuje rozšíření gravitační splaškové kanalizace v obci. Nevyhnul se zde ani komplikacím.

„Původní trasa kanalizace měla vést v místech, kde se během prací narazilo na skálu. Tím investice náhle značně narostla a bylo nutné vypsat nové výběrové řízení na dokončení prací. Nyní se projekt chýlí ke zdárnému konci,“ sdělil starosta Slavomír Harbáček s tím, že nadcházející investicí v řádech desítek milionů korun bude výstavba vodovodu po celé obci.

Po koronavirové odmlce se obyvatelé Smetanovy Lhoty mohou rovněž těšit na obnovu kulturních akcí. Z těch větších jistě stojí za zmínku fotbalový “Memorial Ladislava Panýrka”, který se bude konat 9. července. Večer po turnaji pak místní sdružení dobrovolných hasičů zve k tradičnímu posezení na návsi.

V druhé polovině srpna čeká obec premiérové promítání filmu “Jan Koller: příběh obyčejného kluka” od režiséra Petra Větrovského. Akci má pod taktovkou sám Honza Koller a jak řekl Slavomír Harbáček, místní se mohou těšit na projekci snímku na fotbalovém hřišti.