Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Elektronické zápisy do mateřinek se v Budějovicích osvědčily. Letos začnou v dubnu

Elektronické zápisy do mateřinek se v Budějovicích osvědčily. Letos začnou v dubnu

28. 3. 2019

Už několik let připravuje město České Budějovice elektronické zápisy dětí do mateřských i základních škol a jak praxe ukazuje, rodičům tento způsob vyhovuje. Letošní vyhlášení zápisu do mateřských škol bude 27. března na webu města a obvyklým způsobem jej zveřejní i škola. Žádost bude k dispozici na webovém portálu www.zapismscb.c-budejovice.cz od 3. do 30. dubna.

Viktor Vojtko /STAN/

Viktor Vojtko /STAN/

„Pro její vyplnění mohou rodiče využít číslo pojištěnce-dítěte, které je uvedeno na průkazu zdravotního pojištění, popřípadě vytvořit vlastní 10 místný číselný kód, který zajistí anonymitu dítěte," popisuje postup náměstek primátora Viktor Vojtko /STAN/.

Žádosti jsou jednotné a po jejich vyplnění si je rodiče vytisknou a od 2. do 3. května ji odevzdají v příslušné mateřské škole. Stále ale zůstává ve hře i možnost fyzického vyzvednutí žádosti ve školce, a to dne 25. dubna. Rodiče mohou žádost elektronicky vyplnit a vytisknout také přímo na odboru školství českobudějovického magistrátu, kde je vždy v pracovní době zřízeno samostatné kontaktní centrum.

Přijímací řízení je i nadále rozhodováním dle správního řádu. „Správní řízení vedou jednotlivé ředitelky samostatně, proto v případě podávání více žádostí je nutné doručit osobně úplnou žádost na každou z žádaných školek. I v tomto případě se vyplňuje žádost jen jednou, pořídí se pouze počet potřebných výtisků," vysvětluje náměstek Viktor Vojtko s tím, že elektronický systém po zaevidování žádosti na příslušné škole vygeneruje na základě předem stanovených kritérií bodové hodnocení dítěte. To je pro rozhodování ředitelky závazné.

Zdroj: https://www.jcted.cz/elektronicke-zapisy-do-materinek-se-v-budejovicich-osvedcily-letos-zacnou-v-dubnu/

Autor: Michal Novák