Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj České Budějovice: Veřejný portál pomůže ušetřit peníze

České Budějovice: Veřejný portál pomůže ušetřit peníze

5. 7. 2011

S významnou nabídkou pro České Budějovice, které patří k městům, jejichž samosprávy se rozhodly zprůhlednit veřejné zakázky a poskytnout tak veřejnosti možnost kontroly, přicházejí poslanci Petr Gazdík a Jan Farský.

 

"Pan poslanec Farský se svými spolupracovníky vytvořil internetovou aplikaci VeřejnýPortál.cz a nabídl , abychom jej spolu s dalšími městy využívali při zveřejňování informací o zakázkách. Jde o službu zejména drobným podnikatelům, kteří nemají čas každý den vysedávat u počítače a hledat, jaká města a obce poptávají veřejné zakázky v jejich oboru," říká primátor Juraj Thoma.
 
První budějovické záznamy v databázi se týkají stavebních úprav ulice Vrbenská a modulové přístavby Mateřské školy v ulici Karla Štěcha. Jihočeská metropole je vůbec prvním českým statutárním městem, jež se k projektu VeřejnýPortál.cz přihlásilo.
 
"Využití jednotné internetové adresy pro veřejné zakázky měst není administrativně náročné. Zájemci tam naleznou základní údaje o kraji, ceně a oboru zakázky, termínu realizace a uzávěrce přihlášek. Zároveň také odkaz na veškerou dokumentaci, umístěnou na webu zadavatele," upřesňuje náměstek primátora Kamil Calta.
 
„Je reálný předpoklad, že se oslovením daleko širšího okruhu potenciálních dodavatelů prostřednictvím aplikace VeřejnýPortál.cz v konečném důsledku sníží cena dodávky. Považujeme to za další správný krok v zájmu transparentnosti i lepší dostupnosti informací o veřejných zakázkách, což je jedna z klíčových priorit současné radniční koalice," dodává primátor Juraj Thoma.

 

Autor: parlamentnilisty.cz