Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Budějovice podpořily bruslení dětí

Budějovice podpořily bruslení dětí

26. 1. 2022

Viktor Vojtko /STAN/ - náměstek českobudějovického primátora a poslanec

Budějovice podpořily bruslení dětí

Budějovice podpořily bruslení dětí

Pohyb dětí má smysl, podporuje zdraví, učí obratnosti a zlepšuje náladu. Město České Budějovice proto podpořilo projekt Děti do bruslí dalšími 165 tisíci korunami.

Peníze jsou určené pro děti z českobudějovických základních a mateřských škol. „Je to vzdělávací projekt, který nabízí alternativní způsob výuky pro žáky a předškoláky a město přispívá na pronájem ledové plochy. Děti se učí bruslit pod odborným metodickým a trenérským vedením,“ uvedl náměstek českobudějovického primátora a poslanec Vitktor Vojtko (STAN).

V roce 2019 se kurzů zúčastnilo přes 500 dětí. Letos začaly kurzy v lednu a potrvají do března.  Do Hokejového centra Pouzar zamíří děti ze škol Bezdrevská, E. Destinnové, Kubatova i ze školky K. Štěcha.

„Možná jim tato profesionální výuka v budoucnu usnadní rozhodování při dalším směřování a trávení volného času. Z někoho se tak klidně může stát hokejista, z jiného či jiné, třeba krasobruslařka,“ doplnil Viktor Vojtko s tím, že město rovněž podporuje indoor lyžování jako přípravu na lyžařské výcviky.

Autor: Michal Novák