Hlavní stránka Regiony Hlavní město Praha STAN obklíčil středočeský krajský úřad při zahájení své kampaně. Dotáhneme vyhlášku k hazardu.

STAN obklíčil středočeský krajský úřad při zahájení své kampaně. Dotáhneme vyhlášku k hazardu.

4. 9. 2020

Milí přátelé, 

připravila jsem další rychlé shrnutí uplynulého pracovního týdne z pohledu pražské organizace STAN, vítejte u jeho čtení.

 

Musíme spolupracovat a pomáhat si - foto ze zahájení kampaně 2020 (Vít Rakušan předseda hnutí STAN s Petrou Peckovou - lídryní kandidátky Středních Čech a pražským předsedou STAN Petrem Hlubučkem).

Musíme spolupracovat a pomáhat si - foto ze zahájení kampaně 2020 (Vít Rakušan předseda hnutí STAN s Petrou Peckovou - lídryní kandidátky Středních Čech a pražským předsedou STAN Petrem Hlubučkem).

RHMP

Program Rady a přijatá usnesení včetně usnesení mimořádné rady naleznete zde: https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/primator_a_volene_organy/rada/programy_a_zapisy_jednani/index.html

Zahájení kampaně 2020

V pondělí 31.8. dopoledne STAN odstartoval volební klání dle mnohých vydařeným happeningem v parku v těsném sousedství Krajského úřadu Středočeského kraje v Dienzenhoferových sadech na Praze 5. "Chceme kraje, které budou otevřené svým občanům, řízené transparentně a informace nebudou zatajovat, ale naopak veřejně sdílet. Naši kandidáti jsou zárukou toho, že budou řešit skutečné problémy svých spoluobčanů, protože jsou zvyklí tak činit jako starostové. A starat se budou i o občany kraji,“ uvedla na počátku Petra Pecková, lídryně středočeské kandidátky. Chci velmi poděkovat vám všem, kteří jste se osobně zúčastnili a dali tak najevo, že STAN má své lidi nejen v politických funkcích, na úřadech a radnicích, ale má vlastní sílící základnu podporovatelů a sympatizantů, kteří touží po transparentní a lidem otevřené politice, důsledné kontrole a spravedlivém rozdělování veřejných peněz, subsidiaritě, zdravém prostředí pro život, sebevědomé a zdravé společnosti. Přišli jste se osobně setkat s lídry kandidátů na hejtmany v jednotlivých krajích a jejich regionálními týmy a popřát jim štěstí, ačkoli my jsme si zde v Praze svou krajskou kampaň před nedávnem odbyli. Byli jsme barevní, byli jsme vidět a řetěz kolem úřadu s poctivým, zdravým českým česnekem byl hezkým symbolem odhodlání hnutí STAN, dobrá nálada a i to odhodlání jsou dobře patrné i z těchto fotograíí: https://drive.google.com/drive/folders/1TYoC4pMQDn-uQTUzbgsUttl3-ct2p6G0

Z gesce Petra Hlubučka

"Dnes zahájili

Starostové a nezávislí • STAN

kampaň před krajskými volbami. Spoustu problémů má Praha společných se Středočeským krajem, bylo by fajn, kdybychom našli společnou cestu k jejich řešení a kdybychom více spolupracovali. Proto přeji

Starostka Petra Pecková

úspěch. Doufám, že se novou hejtmankou středních Čech stane právě ona!", vyslovil své přání ku příležitosti zahájení kampaně na svém fb i náš předseda Petr Hlubuček:  https://www.facebook.com/STANPetrHlubucek/photos/a.1979184058772936/3694271280597530/  Povšimněte si našeho malého maskota z Prahy 6:-)

Den nato začínal nový školní rok a mnozí naši starostové vítali nové školáčky prvňáčky do podivné trvající koronavirové školní a celospolečenské nejistoty, kdy tato radostná událost je zkalena informacemi o nových rekordních denních nárůstech nakažených a s tím spojenými hrozícími mimořádnými opatřeními, která nastanou pro všechny v momentě, kdy se semafor zbarví do neblahé červené: https://www.facebook.com/STANPetrHlubucek/photos/a.1981656458525696/3696237743734217/ Zatím v hlavní roli rouška, ohleduplnost a základní hygiena dobře umytých rukou. Ve školách vše v kompetenci ředitelů.

Stromovka bují druhovou pestrostí, stromy mají pojmenování: https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/stromy_ve_stromovce_maji_nove_jmenovky.html

Lidé v okolí Hostivařské přehrady budou v případě nebezpečí velké vody varováni díky novému zařízení: 

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/na_hostivarske_prehrade_byla_umistena.html

Z gesce Hany Kordové Marvanové

Hanka na program Rady předloží novelizovanou vyhlášku, která zpřísňuje provozování hazardních heren zákazem technické hry tak, aby postup Prahy byl zároveň v souladu s pravidly hospodářské soutěže: "V minulých měsících jsem absolvovala prohlídky v desítkách kasín v Praze, během nichž jsem zjistila, že situace je poměrně tristní a odporuje tomu, co byl záměr vyhlášky přijaté v minulém volebním období. Měla totiž zůstat pouze kasína "na úrovni", kde převažuje živá hra. Realita je taková, že drtivá většina ze stovky pražských kasín ve skutečnosti nejsou žádná kasína, kde jsou krupiéři a živá hra, ale jsou to jen herny s automaty. Jedná se tedy o jasné obcházení zákona a jsou to vlastně kasína pouze na oko. Zároveň Praze hrozí několikamilionová pokuta za to, že ve vyhlášce jsou stanovena konkrétní místa, kde jsou kasína povolena. Na to si u antimonopolního úřadu stěžovali provozovatelé hazardu, že je tak porušována hospodářská soutěž.

Ze všech těchto důvodů musíme co nejdříve přijmout novou vyhlášku, kterou jsem spolu s odborníky připravila a která ponechá provozování živých her v kasínech, ale automaty budou zakázány. Tím skončí v Praze herny, které jsou ostudou hlavního města a které zjevně vůbec neslouží turistům a nacházejí v nich pouze "útočiště" lidé, kteří pak končí v dluhové pasti a v zoufalé sociální situaci včetně svých rodin. Zároveň novou vyhláškou bychom chtěli rozšířit počet městských částí, kde je nulová tolerance hazardu", objasňuje Hanka svůj postup.

 https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/ve-mestech-kde-uzavreli-herny-klesl-pocet-problemovych-dluzniku-40334671?fbclid=IwAR2YCtodqvYPnu59wmQOFB0VK3utkb916yNzvFzO0kP73SxRphrjYFGZ9jM#utm_source=facebook&utm_medium=sharebt&utm_campaign=web Jak ukazuje aktuální statistika, ve městech, která to už udělala, klesl významně počet dlužníků a lidí, kteří končí v dluhové pasti a v exekucích. Je tedy jednoznačně vidět, jak významný efekt má regulace hazardu", říká Hanka a má podporu krajského vedení, které většinově podporuje nulovou toleranci.


Načerpejte ve volných dnech novou energii do dalších dnů a na slyšenou za týden!


Vlasta Urbánková
krajská tajemnice Praha

Autor: Vlasta Urbánková