Hlavní stránka Regiony Hlavní město Praha Dnes si připomínáme 45 let od úmrtí Jana Palacha

Dnes si připomínáme 45 let od úmrtí Jana Palacha

19. 1. 2014

Na Václavském náměstí se dnes u sochy sv. Václava ve 14:00 hodin konala vzpomínková akce NÁROD POHASL aneb SVÍČKA PRO JANA PALACHA. Organizována byla organizací Bez komunistů.cz a přestože se sešlo jen nekolik desítek lidí, mělo setkání zásadní poselství.
Dnes si připomínáme 45 let od úmrtí Jana Palacha

Dnes si připomínáme 45 let od úmrtí Jana Palacha

U mikrofonu se vystřídala 
řada osobností, kterým není lhostejné dění doma, ani za hranicemi. K řečníkům se přidal senátor Jaromír Štětina /STAN/, který připomněl dění na Ukrajině. Od mikrofonu také hovořil
Oleg Timoshenko. Prostor dostal také poslanec František Laudát /TOP 09/, který v PSP ČR prosadil 6ti milionovou dotaci na odkoupení a rekonstrukci rodného domu Jana Palacha ve Všetatech. Uvedl, že si velmi přeje, aby do domku, ve kterém má vzniknout památník Jana Palacha, jezdili rodiče s dětmi, protože právě dětem by měl být jeho odkaz neustále připomínán. Shromáždění se po té přesunula k místu, kde Jan Palach dokonal svůj čin. Svíčky se pro Jana Palacha rozhořely na mnoha místech naší země. Náš dík patří všem, kdo si odkaz Jana Palacha každoročně připomínají a těm, kteří stále věří, že národ nepohasl.

STAN Praha

https://www.facebook.com/starostovenezavisli.praha

Autor: STAN Praha