Hlavní stránka Regiony Hlavní město Praha Buďme si blíž!

Buďme si blíž!

Pondělní setkávání s psycholožkou. Zveme Vás na pobočku Městské knihovny ve Stodůlkách

Sérii šesti přednášek psycholožky Jany Víchové proběhne v pobočce Městské knihovny v Praze ve Stodůlkách (Kovářova 1615/4, 155 00 Praha 13) jednou za týden od pondělka 16. října vždy v čase od 17:00

Motto: Každé období života dítětě má svá specifika a pro rodiče může být užitečné vědět, kdy jejich děti procházejí obvyklými vývojovými milníky a v jakou chvíli by měli zpozornět.

Témata přednášek:

16. 10. 2023 – První rok života dítětě. Pokrok každým dnem.
23.10. 2023 – Radost s dětmi do tří let.
30.10. 2023 – Předškolák – první moudrost a zručnost.
6. 11. 2023 – Malý školák. První třídou prochází celá rodina.
13. 11. 2023 – Starší školák. Cesta k samostatnosti a zodpovědnosti.
20. 11. 2023 – Adolescent. Otec-bankomat, matka-hotelová služba a jejich výrostek se občas potřebují navzájem obejmout, všichni mají emoce.

Místo si prosím rezervujte na e-mailové adrese: aneta.marsal@seznam.cz.

 

 

Prohlídky poslanecké sněmovny

Znáte prostory Poslanecké sněmovny, Senátu nebo magistrátu hlavního města Prahy jen ze záběrů televizních kamer? Stavte se za námi osobně.

Provedeme Vás po krásných historických budovách, ve kterých sídlí Parlament České republiky nebo vedení hlavního města Prahy. Během 90 minutové prohlídky se dozvíte i řadu zákulisních informací z fungování politiky a budete mít příležitost neformálně promluvit s některým z poslanců, senátorů nebo zastupitelů hlavního města Prahy. 

Prohlídky je možné domluvit e-mailem u paní Anety Ečekové Maršálové.
aneta.marsal@stan.cz

 

 

Zastupitelský klub STAN jako výdejní místo pro Euroklíč, Seniorskou obálku a poradenské místo pro bezbariérovost 

Vážení sousedé, obyvatelé i návštěvníci Prahy,

rádi bychom, aby náš zastupitelský klub byl místem setkávání s našimi příznivci, občany a to i znevýhodněnými. Věříme, že tuto užitečnou novinku využijete. Těšíme se na viděnou!

Co je to Euroklíč?

Jedná se o univerzální klíč, s jehož pomocí se dostane osoba se zdravotním postižením a rodiče/pěstouni pečující o dítě do 3 let na vybraná bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách, v metru, na nádražích i na čerpacích stanicích ve většině států Evropy.

Vydává se zdarma na základě předchozí domluvy s garantkou tématu bezbariérovosti STAN paní Anetou Ečekovou Maršálovou, aneta.marsal@stan.cz, tel. 776 246 938.

 

Co je to Karta ICE, tzv. Seniorská obálka?

Papírový formulář, který pomáhá zachránit život. Je určena především osamělým seniorům, rodičům samoživitelům, cizincům. Zapisují se do něho údaje o zdravotním stavu, kontakt na blízkou osobu. IZS systém o ni ví, v bytě uživatele se umisťuje na dvě domluvená místa. K dispozici je též cestovní verze. Vydává se zdarma na základě předchozí domluvy s garantkou tématu bezbariérovosti STAN paní Anetou Ečekovou Maršálovou, aneta.marsal@stan.cz, tel. 776 246 938.

 

Bezbariérovost

Vnímáme ji jako nezbytnou pro všechny. Nejen osoby se zdravotním postižením. Týká se rodičů s kočárky, seniorů, uživatelů berlí, lidí po úrazu. Pokud máte podnět z oblasti bezbariérové přístupnosti, chcete poradit s pomůckami pro překonání bariér v prostoru, obraťte se na paní Anetu Ečekovou Maršálovou.

 

Termíny 2023:

Výdej klíče byl dočasně pozastaven.

 

Kontaktní osoba

aneta.marsal@stan.cz

tel. 776 246 938

 

 

 


Fotoalbum